Autor Zpráva
Matyáš
Profil
Dobrý den,
Potřeboval bych poradit - jak co nejjednoduššeji vytvořit tabulku, která bude mít 4. první sloupce pevné, a ostatní horizovtálně scrollovatelné.
Napadá mě, rozdlit tabulku do 2 divů, v prvním se vykreslí pevné sloupce, zakázat scrollování, ve druhém divu se vykreslí sloupce a scrollování se povolí.
Jen nevím, jestli je to nejlepší řešení.
Děkuji!
Marschmallow
Profil
Matyáš:
Stačí využít CSS vlastností width (šířka) a min-width (minimální šířka). Tento článek by Ti měl pomoci: Sloupce v tabulce s danou a proměnnou šířkou.
Fisir
Profil
Reaguji na Marschmallowa:
Co když si do těch prvních čtyř sloupců dám smajlíka? Zmenší se. Místo max-width tedy jen raději width. Stejně tak nevidím důvod, proč používat min-width u těch zbývajících.
Marschmallow
Profil
Fisir:
Matyáš se mi ozval pomocí chatu na webu a chtěl to trochu jinak. Chtěl ty čtyři sloupce, aby pořád stály na místě (byly zafixované) a zbylé dva se jen mohly scrollovat do šírky (a přitom, aby tam pořád byly ty první čtyři). Vyřešilo se to pomocí jedné první tabulky, která je zafixovaná nad tou druhou. Druhá tabulka je pomocí paddingu posunuta od levé strany přesně vedle té první. Není to nic moc... Celkově to vypadá nějak takhle.


Musíte si dát pozor, abyste protáhli výšku druhé tabulky, když přidáte do první nějaký delší text. A naopak.
Fisir
Profil
Reaguji na Marschmallowa:
Pak si to řeš s ním na chatu, odpovídám na to, co je tady. Nevidím důvod, proč to roztahovat na další nedůvěryhodný (resp. neprověřený časem) web. Je to jako s tím, že se odpověď nemá chtít mailem.
Marschmallow
Profil
Fisir:
Je to jako s tím, že se odpověď nemá chtít mailem.
Z toho důvodu, že se mi ozval na chatu jsem sem vložil ten výsledek. Lepší než nic. Jinak byste se ji možná ani nedozvěděli.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0