Autor Zpráva
luihui
Profil
Zdravím, chtěl bych vytvořit něco jako affiliate program.
Tedy na mém webu, hodně lidí něco hledá, já je odkazuji na různé eshopy. Říkám si , vždyť těm eshopům dělám pěknou reklamu. Chtěl bych z toho něco mít.
Chci se tedy zeptat, jakým způsobem lze vytvořit, nebo využít něco, co mi přinese zisk, z odkazování na různé webovky.

Moderátor Chamurappi: Titulek „Affiliate program“ nevystihoval podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Marschmallow
Profil
luihui:
Domluvil bych se s daným e-shopem, zda by Ti neplatil za link na Tvém webu. Pokud to není nějaký hodně známý web, tak bych ale očekával, že jejich odpověď bude „ne“.
Každopádně by Ti platil za kliky, nebo zobrazení jen daný e-shop. Neznám žádnou třetí stranu, která by za jiné druhé strany platila prvním stranám za vložení odkazu.
Str4wberry
Profil
Nejsnazší je se na daném eshopu podívat, jestli nenabízejí provisní systém. Případě si najít kontaktní údaje a zeptat se na to. Či si najít konkurenční obchod, který affiliate programem disponuje. :–)

Pokud takový systém mají, zaregistrujete se tam a typicky získáte nějaký identifikátor, který přidáte do odkazu a tím se vám začnou počítat provise.

Pokud takový systém eshop nemá, pořád je možné se domluvit na prodeji reklamy. Stačí poslat kontaktní osobě obchodu nabídku (je vhodné přidat nějaké statistické údaje – návštěvnost, ideálně počet kliknutí na ten odkaz). Kromě zvýšení návštěvnosti/prodejů může být pro eshop zajímavý i ten odkaz z pohledu linkbuildingu.
luihui
Profil
Děkuji, za odpověď. Zkusím, to ještě promyslet.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0