Autor Zpráva
Milan Sobotka
Profil
Ahoj.
Opět potřebuji poradit s PHPkem. Mám skript, který mi zapíše hodnotu například 2 do souboru txt... A potřeboval bych script, který si tu hodnotu vytáhne ze souboru a poté jí porovná například s číslem 2. Pokud se tyto dvě hodnoty budou rovnat, pomocí echa php vypíše nějakou hlášku... Předem děkuji.
juriad
Profil
if (file_get_contents('soubor.txt') == '2') {
  echo "Táto,ty jsi se zul!";
}
Milan Sobotka
Profil
Bohužel nefunguje... Není to tím, že v tom souboru mám dva rádky ale jen na jednom je to číslo?


Jo už funguje. Mockrát děkuji. Bylo to těma dvěma řádky... A dalo by se to nejak upresnit na ten jeden radek? :)
Milan Sobotka
Profil
Jak by to šlo udělat aby to z toho souboru vytáhlo pouze jeden řádek? :-)
juriad
Profil
Musíš přečíst celý soubor buď funkcí file_get_contents (a rozlámat podle odřádkování) nebo file (ta vrací pole řádků, pozor na příznaky).
Následně zaindexovat v poli tolikátý řádek, kolikátý chceš.
Milan Sobotka
Profil
Takže nějak takhle?
if (file_get_contents ('./radky.txt')  fwrite($f,"\n") == '1') {
  echo "Skript1";
}
Asi ne... No nevím...


if (file_get_contents ('./radky.txt')  array file ( string $filename [, int $flags = 1 [, resource $context ]] ) == '1') {
  echo "Skript1";
}
Takhle asi ne? :D
juriad
Profil
$obsah = file_get_contents ('./radky.txt');
$radky = explode("\n", $obsah);
$druhy_radek = $radky[1]; # indexuje se od nuly
if ($druhy_radek == '1') {
  echo "Skript1";
}



Milan Sobotka:
Tušíš, proč to co jsi napsal je blbě? Nebo se jen snažíš slepit to dohromady, aniž čemukoli rozumíš?
Milan Sobotka
Profil
Super. :-) A když by to mělo brát ten první řádek, tak musim změnit co? :)


No PHP se tak nějak učím chvilku a zatím nedokážu udělat sám nic... Jako chápu to co se mi dá, umim se v tom orientovat, občas se něco povede ale moc ne...


Jo už jsem to pochopil. Musel jsem misto jedna dat nula. Mockrat děkuju za pomoc.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0