Autor Zpráva
Matej Ševčík
Profil
Mam taky problem. Vytvoril som si len tak stranku bez domeny atd. a potreboval by som tam dat normalne text v html. Ale ked zacnem pisat do <body> </body> tak mi to pise hore nad vsetko. Ale ja by som to chcel na to biele miesto. link na "web" http://www.codecademy.com/UniversalSevo/codebits/StSetL/edit
Trejpa
Profil
Matej Ševčík:
Ale ked zacnem pisat do <body> </body> tak mi to pise hore nad vsetko.
Jistě, kam jinam? Element BODY je pro veškerý zobrazený obsah, tedy menu, název webu, patičku i vlastní sdělení stránky. Musíš si vytvořit nějaký blok, třeba značkou <div>, určený pro sdělení. Do něj budeš své texty vkládat. Také je třeba umístit ho na své místo. Aby mohly být dva bloky vedle sebe, je vhodné se naučit pracovat s CSS plaváním (vlastnosti float a clear).

Podívej se na komentovaný příklad.

Neexistuje barva grey (anglicky), ale gray (americky). Také žádné písmo cursive se na počítačích nevyskytuje. Konstrukce <a><div><p>O mne</p></div></a> je zbytečná, stačí stylovat samotný odkaz. Není třeba vypisovat jednu třídu několika po sobě jdoucím elementům, použij třídu na rodiče a zaměření přes selektor potomka, tj. místo <a class=menu></a><a class=menu></a> || .menu {} raději <p class=menu><a></a><a></a> || .menu a {}.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0