Autor Zpráva
blaaablaaa
Profil
Ahoj,

připravuju teď jeden systém, jehož součástí je i tisk vstupenek. Rád bych ale nějakým způsobem potřeboval donutit klienta vytisknout dokument (pdf, případně html, ...) bez nutnosti uživatelského zásahu. Napadá vás, jak toho docílit? Půjde o několik stanic, takže případně můžu nastavit pc pro tento konkrétní případ, tedy například povolit Javu.

Díky
Karel N.
Profil
pro jeden náš projekt, kdy je webová aplikace používána jako terminál pro sklad, prodejnu, výdejnu atd., kde je potřeba tisknout různé druhy rozličných dokumentů používáme tohle http://lpdspooler.sourceforge.net/. Jedná se o java aplikaci, která běží na počítači, ve webové aplikaci si obsluha zvolí tisk, webová aplikace (server) pošle na pozadí požadavek na tohohle java daemona a on podle typu požadavku, umístění tiskáren a práv atd. vytvoří tiskovou úlohu. Stav tisku zpětně posílá do webové aplikace, takže můžeme na jednom místě obsluze vše zobrazovat... Víc ti asi neporadím.

Další možnost je použít síťovou tiskárnu, přes VPN jí spojit se serverem do jedné sítě a server (webová aplikace) si může tiskové úlohy zadávat sama.
_es
Profil
blaaablaaa:
Pokiaľ má ísť o tlač na klientovej tlačiarni, bez toho, aby si inštaloval niečo ďalšie (ako napríklad v [#2] Karel N.), tak to nie je možné. Ako by sa ti páčilo, ak by ti pri pozeraní webových stránok cez obyčajný prehliadač, bez akéhokoľvek tvojho potvrdenia, chrlila tvoja tlačiareň plno vytlačeného papiera? Pri riešení pomocou niečoho ako v [#2] je veľmi dôležité zabezpečenie, aby nemohol hocikto na takej tlačiarni tlačiť.
blaaablaaa
Profil
_es:
Je mi jasné, že to "samo" nepůjde, proto jsem se tady ptal na možnosti řešení. Napadl mě nějaký Java Applet, ale nevím, jaké jsou možnosti.
Narazil jsem zatím na https://code.google.com/p/jzebra/, ještě pořádně prozkoumám.

Karel N.:
Půjde o lokální tiskárnu, instalace daemona může být, ale ten jzebra/qzprint vypadá nadějně.
_es
Profil
blaaablaaa:
Tá aplikácia má aj svoju serverovú časť. Nebolo by lepšie tlačiť len zo serveru, namiesto sprístupňovania tlačiarne klientom nejako priamo cez webový prehliadač a inštalovania pluginov (Java) do prehliadača? Z hľadiska zabezpečenia to môže byť lepšie riešenie.
blaaablaaa
Profil
_es:
Bylo by právě lepší, kdyby šlo tisknout i skrze lokální tiskárnu. Vstupenky je občas potřeba tisknout i "venku".

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0