Autor Zpráva
Goran
Profil
Ahoj všem, dostal sem úkol zařídit přesměrování přílohy .pdf mailový schránky (který chodí na denní bázi) aby se jednak automaticky přesměroval do složky na síťovym disku a jednak aby se zálohovaly "staré" verze příloh (zhruba za poslední měsíc), jako nápovědu sem dostal že to lze udělat pomocí scriptu (se kterými mám minimální zkušenosti) nebo to lze i ve Visual Basicu. Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo radu jaký řešení je nejrychlejší pro "laického programátora"? Moc díky za pomoc
Karel N.
Profil
V zásadě existují dvě možnosti, buď se aplikací/skriptem připojím na emailovou schránku (třeba přes pop3 nebo imap), stáhnu si nové emaily, najdu ten, který mě zajímá, vezmu jeho přílohu a uložím na disk.

Druhá možnost je, že napíšu (či použiji existující) aplikaci, která bude implementovat smtp protokol a tvářit se jako reálný emailový server. Poté mohu emaily s přílohou, o které mám zájem, prostě přeposlat na tenhlu aplikaci jako by to bylo jiná emailová schránka. Aplikace pak může s emaily dělat co uzná za vhodné.

Bohužel ti neumím poradit řešení pro neprogramátora.
Goran
Profil
Díky moc za vysvětlení, zkusim to nějak zbastlit pomocí skriptu, kniha, google a spousta coca coly by měla stačit :-)
Karel N.
Profil
nemáš za co :).

Pro začátek ti mohu dát pár odkazů, tady je třeba smtp server v node.js (javascript), který jsme přesně k tomuhle účelu používali - https://github.com/andris9/simplesmtp.

A tady je jednoduchý wrapper nad imapem pro php - https://github.com/SSilence/php-imap-client.

Tady je třeba cmdlet pro powershell na stáhnutí emailů ze schránky a práci s nimi - www.netcmdlets.com/netcmdlets-downloading-e-mail-attachments-with-get-imap/

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0