Autor Zpráva
Peet
Profil
Dobrý den. chtěl bych se tu s někým pobavit o oAuth2 a synchronizací s různými API.

Po přečtení několika článků a pár testů jsem přišel na to jak funguje oAuth2. Pá věcí mám ale ještě tak trochu v mlze

1) když chci svou webovou aplikaci propojit třeba s FB, musím nejprve vytvořit facebookovou aplikaci, ok, nyní mám ale svou funpage stránku na kterou chci pomocí API přidávat POSTY nebo uploadovat fotky, jak to mám udělat ? nebo facebook API umí pracovat jen s tou vytvořenou aplikací ? co je vlastně ta FB APLIKACE ?

2) moje představa je taková, že bych se ze svého webu chtěl pomocí oAuth napojit na google a pomocí mého web. rozhraní přidávat třeba nějaké události a ty následně odesílat do mého google kalendáře.
Problém je v tom, že tedy na mém webu provedu autentizaci a autorizaci s googlem a nyní mám funkční access_token, který, ale musí někdy expirovat a to je ten problém, dejme tomu že se po týdnu opět přihlásím do mé webové aplikace a provedu zase nějakou změnu v kalendáři, nyní už se ale neprojeví v mém google kalendáři, protože předtím bych musel znovu projít autorizací. Jak se dá řešit dlouhodobý token nebo dlouhodobé propojení s googlem ?

Díky všem co se podělí o své znalosti a zkušenosti ;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0