Autor Zpráva
Allamat
Profil
Zdravim vsechny prichozi.

Prosim o radu:

Mam nekolik souboru .doc s textovym obsahem a potrebuji navstevnikovy stranek umoznit aby si mohl kliknutim na odkaz vytisknout stranku, ktera je v jednom z externich .doc. Odkazy budou rozmisteny na jedne strance s prirazenym .doc pod odpovidajicim textem k tomuto souboru. A dále vytvoreni...presne to co vidite na teto strance dole na vyber fora - sipky s vyberem nejakeho fora a tlacitko pro presun. Coz by bylo aplikovano na vyber tech dokumentu a jejich nasledny tisk.


Predem Diky moc za rady. Adam
Yuhů
Profil
Neumím kliknutím na odkaz vytisknout doc. Vůbec bych se nedivil, kdyby to vůbec nešlo udělat. Tisk musí vyvolat uživatel.

Možná by šlo udělat to, že by v každém z těch doc souborů bylo wordowské makro, které by ten soubor posílalo rovnou na tiskárnu. Ale to je zahrávání si s ohněm, do toho bych nešel.

Vytvoření té rozbalovací nabídky -- to jde javascriptem. Chcete to najít? Ale taky se to nebude tisknout.
Jake
Profil
Yuhů
Já si myslím, že to co chce Allamat nepůjde, protože tisk musí odsouhlasit uživatel. Možná kdyby ty dokumenty byly ve formátu HTML nebo nejakém jiném webovém formátu tak by šlo udělat, že po načtení stránky se zobrazí dialog "vytisknout" (co samé co kl.zkratka "Ctrl+P" nebo "Soubor-> Tisk"). Ten kód pro tiskový dialog po načtení stránky je:
<body onLoad="window.print()">
.
Allamat
Profil
Tak koukam, ze to bude zapeklitejsi nez sem myslel. Napadlo me jeste, ze by se vsechnen text ze vsech .doc dal na jednu stranku html a uzivately by se kliknutim na prislusny odkaz vytiskla pouze cast html stranky k prislusnemu odkazu, na které ale v tu chvíli nebude. Nevim zda je to vubec mozne umoznit tisk stranky na které nejste a jeste jeji urcite casti.
Pokud to nepujde, pod prislusnym odkazem bude .doc ke stazeni a at si to vytiskne z Wordu.
Leo
Profil
"Pokud to nepujde, pod prislusnym odkazem bude .doc ke stazeni a at si to vytiskne z Wordu."

A verite, ze je to nakonec to nejlepsi reseni vubec? Leos Ondra
llook
Profil
tisk stranky na které nejste
Javascriptem by to snad šlo, nějak takhle:
iframe = document.getElementsByTagName('body').item(0).appendChild(document.cre ate Element('iframe'));

iframe.setAttribute('width', '1');
iframe.setAttribute('height', '1');
iframe.setAttribute('style', 'visibility: hidden; position: absolute;');
iframe.setAttribute('src', 'adresa-souboru.html');
iframe.print();

Ale uživatel si nebude chtít tisknout něco co nevidí, mnohem lepší je nabídnout ty soubory ke stažení, stisknout Ctrl-P snad umí každý.
Allamat
Profil
A verite, ze je to nakonec to nejlepsi reseni vubec?

To je sice tvrzeni pravdive, ale moc mi nepomuze.
Allamat
Profil
tisk stranky na které nejste
Javascriptem by to snad šlo, nějak takhle:


Prakticky javaskript neznam ale vycetl jsem z kodu, ze opravdu jinou stranku vytisknout jde ale presna lokace napr, tiskni stranku xxx.htm od radku x do radku y asi nepudje.

Pokud mam tedy 20 ruznych textu musel bych udelat 20 html stranek, coz by jiste slo ale nepripada mi to dosti elegantni (asi moc prudim). Presto DIKY MOC.



Ale uživatel si nebude chtít tisknout něco co nevidí

Plati jiste obecne ale v mem pripade, uzivatel si bude tisknout prihlasku, coz uz je v tu chvily rozhodnut a vsechny potrebne informace ma z predesleho textu, tudiz chce prihlasku vytisknout a je mu jedno co na ni bude.

mnohem lepší je nabídnout ty soubory ke stažení, stisknout Ctrl-P snad umí každý.

a jsme zase zpatku u toho z ceho jsem vycházel jako prvni :)
llook
Profil
Vytisknout část stránky by taky šlo, tím, že by se pomocí CSS ostatní části skryly (display: none).
Ten skript jsem netestoval, nevím jestli bude fungovat, teď když to vidím, tak si třeba uvědomuju, že by tisk měl být vázán na událost onload:
iframe.onload = function() { iframe.print(); }

Ještě to nějak domyslím...
Anonymní
Profil *
Napadá mě, že by se ta přihláška dala do HTML, bylo by tam <body onLoad="window.print()">
a ta přihláška by se vložila do té první stránky asi takhle:

<a href="prihlaska1.html" target="prihlaska" >Přihláška 1</a>
<a href="prihlaska2.html" target="prihlaska" >Přihláška 2</a>
<a href="prihlaska3.html" target="prihlaska" >Přihláška 3</a>
<iframe name="prihlaska" width="0" height="0" ></iframe>

Komentář: Kliknete na odkaz, který se otevře v iframe, který má nulové rozměry a uživatel ho tedy nevidí, má v sobě ale <body onLoad="window.print()"> takže se hned po otevření (kliknutí na odkaz)
otevře dialogové okno tisk. Přiklad jsem uvedl pro 3 přihlášky, ale můžete libovolně přidávat další.

Takhle jste to chtěl???
Yuhů
Profil
jeví se mi to tak, že bude každopádně nejlepší udělat těch dvacet souborů. Skrývání přes styly je sice efektní, více souborů ovšem bude efektivní.
Allamat
Profil
Tohle resení se mi libi a proste ty jednotlive stranky udelam to, uz nebude takovy problem.

VSEM DIKY MOC ZA OCHOTU A RADY !!!




A.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0