Autor Zpráva
santo
Profil
Potřeboval bych udělat svojí wordpressáckou stránku ve dvou jazycích. U nás by ji návštěvníci viděli v češtině, v zahraničí by jí viděli v angličtině. V podstatě mi jdeo to, jen přeložit menu a pár textů na stránce. Nerad bych kvůli tomu dělal dvě wordpressácký instalace. Objevil jsem jeden plugin, kterej umí v adminu vytvořit políčka pro další jazyky, ale návštěvníci si je do těch jazyků musí přepnout manuálně. Lze nějak nastavit i výchozí jazyk pro určitý země?
jakre
Profil
santo:
Nějak to určitě půjde, ale nevíme, jaký plugin si použil...
jefitto44
Profil
Použí plugin s názvom STELLA

Ja som ho použil na tejto stránke. Ono ti to vlastne pri pridaní/úprave postu/page vyhodí hore nejaký prepínač záložiek, kde si napíšeš text v tom, či onom jazyku a potom pomocou jednoduchej PHP funkcie si dáš na stránke vypísať language switch...
A tiež budeš potrebovať spraviť nejaký preg_match a do neho púšťať premennú $_SERVER, aby si zvedel, z ktorej krajiny pochádza užívateľ s jeho IP... a na základe toho presmeruješ na www.tvojastranka.cz/en, alebo nepresmeruješ a ostaneš na www.tvojastranka.cz
santo
Profil
Zadny plugin jsem zatim nepouzil. Zatim jen sonduju, jaky jsou moznosti. Nejpouzivanejsi pluginy pro tyhle ucely jsou pry WPML a qTranslate.
Mrknu na to, diky.

BTW - pekny fotky.

Kdyz si na tvych strankach prepnu na EN, tak mi to prelozi akorat odkaz v menu ABOUT, a ostatni polozky zustanou neprelozeny.
jefitto44
Profil
No tak skús použiť qTranslate s verziou WP 4.1... nepôjde ti nahrávať obrázky.
Ostatné položky sú nepreložené, lebo ich zákazník ešte nepreložil... ja to za neho robiť nebudem... ;)

WPML je najd*bilnejší plugin s akým som kedy robil... ale to je môj osobný názor

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0