Autor Zpráva
larakyn
Profil
Ahoj,

potřeboval bych poradit s výběrem domény. Je vhodné použít v doméně název firmy, nebo je lepší využít nějakých zásadních klíčových slov. Např. jestli je lepší rpnabytek.cz (náezv firmy), nebo nabytekprachatice.cz / nabytekpt.cz (klíčová slova). Mohl by mi někdo říct, který je lepší a proč?

Díky
Guľaš
Profil
Názov domény by mal byť ľahko zapamätateľný a mal by sa dobre vyslovovať. Mal by byť krátky a jednoduchý. Taktiež si dávaj pozor aby niekto nemohol urobiť v názve domény chybu, napríklad kvôli tomu že nevie ako sa píše nejaké ľubovoľné anglické slovo. Osobne si myslím že je lepšie ak doména obsahuje nejaké kľúčové slová ako názov firmy, užívateľ predsa len do vyhľadávača zadáva napr. "montážne práce" ako názov vašej firmy. Zároveň sú ale tieto názvy domén často obsadzované a preto treba hľadať aj ich rôzne formy.

Ďalej sa môžete rozhodovať medzi použitím pomlčky (www.pri-klad.sk). Osobne sa mi pomlčka v názve domény nepáči a radšej by som ju tam nepoužíval. V zásade ale platí že by doména mala obsahovať buď názov vašej firmy alebo vystihovať predmet podnikania, najlepšia možnosť je, keď to skombinujete. Hlavne sa vyhýbajte zložitým a dlhým slovám.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0