Autor Zpráva
Matej Ševčík
Profil
Zdravím, mám menší problém s jQuery a html. Robím blog kde budú zobrazené len názvy článkov a po kliknutí na nich sa zobrazí text pomocou toggle. Ale problém je že keď tam mám viac článkov tak príkaz toggle funguje len na prvý a neviem prečo. Myslím že to mám správne ale fakt neviem.

tu je kód:

    <div class="blog">
        <h1 id="article"><a href="#">Keď sa láska nepoláska</a><br></h1>
        <p id="article_text"><strong>Láska je všade a všetko</strong>
                <br>
        <br>
Láska si ty, ja, on, ona či ono. Za všetko môže všadeprítomná a nádherná láska, pretože každá vec okolo nás bola z lásky stvorená. Ale prečo aj to najvzácnejšie čo nám tento svet ponúka odmietame? Nič nie je krajšie ako láska a predsa z nej máme častokrát strach…<br>
<br>


<strong>Láska vonia človečinou</strong>
<br>
<br>
Skutočný vzťah muža ženy môžu vytvoriť len duševne vyspelé osoby, ktoré prijali lásku a tešia sa z nej.  Také, ktoré vidia lásku ako čistú dokonalosť , ktorá sa nevnucuje, naopak dáva druhému slobodu, šťastie a dôveru. Láska nemá byť o vlastnení, výčitkách, posudzovaní, podozrievaní a žiarlení… To si nezaslúži. Láska potrebuje plnú dôveru, len vtedy bude plnohodnotná. Láska má byť šťastím pre oboch partnerov ! Samozrejme nemusíte to prijať, každý sme iná povaha a veľa ľudí sa naivne klame vetou: „Žiarlivosť je prejavom lásky“. Hlúposť !!! Žiarlivosť je prejavom nedôvery k tomu druhému, keď niekomu nedôverujeme plynie z toho strach a zo strachu „láska“? Ako môže niečo tak dokonalé, krásne a jemné naháňať hrôzu? Prenasledovať a strašiť nás môže akurát naša myseľ ale milovať máme srdcom, nie myšlienkami, preto dôverujme ! Nebojme sa sklamania a nežime v bubline strachu, ktorá nás prenasleduje… Tešme sa z lásky a zo všetkého a všetkých, ktorými sme obklopení. Láska je nádherná, tak milujme, tešme sa a buďme šťastní !</p>
    
<!--NAZOV CLANKU--> <h1 id="article"><a href="#">Kto si </a></h1>
<!--TEXT--> <p id="article_text">
<br>
    Ako aj minulý článok aj tento bude zase o láske. Áno, pre niekoho je to trápne a nudné… Nevadí, rešpektujem to. Na(ne)šťastie láska je tak nádherná, že ako básnika ma vždy priláka, aby som o nej písal.
<br>
<br>
Ahoj, volám sa Kubo a odkedy som začal spoznávať Boha a mám svoju priateľku našiel som Lásku. Áno, až vtedy tak naozaj, napriek tomu, že bola vo mne ešte skôr ako som sa narodil. Odvtedy ju vnímam ako niečo dokonalé, krásne, milujúce, radostné a šťastné. Všimli ste si paradox, že sa tam nenachádzajú slová ako bolesť, utrpenie, sklamanie, hádky, pochybnosti a strach, ktoré sú dnes najčastejšie synonymá lásky? Nechcem sa celkom vracať k predchádzajúcemu článku ale nedá mi nezdôrazniť – Láska nie je zlá, smutná, bolestivá a neviem ešte aká… V tom prípade to nie je láska, o ktorej tu píšem, ktorú hľadám, a s ktorou sa chcem s vami podeliť. Ale pochopím ak vám tieto slová nič nepovedia, dnes sa o láske inak ako zle ani nehovorí. A možno keby len nehovorí… Pomaly každá druhá pieseň je o láske, samozrejme o tej plnej sklamaní, bolesti, smútku. A už aj poézia spadla do tejto hlbokej priekopy. Ľúbostné básne, ktoré majú čitateľovi ukázať aká je láska skvelá majú často úplne opačný účinok. Ľudia, ktorí sú smutní, sklamaní miesto toho, aby čítali niečo čo ich rozveselí, poukáže nato, že láska je veľmi krásna čítajú knihy, ktoré majú od milej pani lásky veľmi ďaleko  a tým si len prehlbujú svoj smútok a potom si naivne myslia, že je to vlastne úplne normálne.
<br>
Láska je naozaj nádherná, len je pre mňa nepochopiteľné ako sa dokáže niečo tak krásne a veselé premeniť na niečo zlé a smutné. Speváci, spisovatelia a ľudia, ktorí majú možnosť prezentovať ostatným šťastie a nekonečnú lásku ich srdcia ešte viac klamú a prispievajú tým gradujúcemu sa plaču a bolesti skrytých v našom vnútri, ktoré sa stávajú vlastne úplne normálnou súčasťou našich životov. Neklamme sa ! A dúfam, že aspoň jeden, ktorý si prečíta tento článok ma pochopí a bude so mnou ticho súhlasiť.
</p>


    </div>
<!--FOOTER-->

    <footer>
        <nav>
        </nav>
        <p>Copyright 2015</p>
    </footer>

<script type="text/javascript">
$(document).ready(function(){
    $('#article').click(function(){
        $('#article_text').toggle(700)
    });
});
    </script>
lionel messi
Profil
Matej Ševčík:
Všetky elementy <h1> majú rovnaký atribút id a „prvý vyhráva“. Odporúčam na prečítanie: http://jecas.cz/id-class a možno sa inšpiruješ aj iným návodom na skrývanie a odkrývanie obsahu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0