Autor Zpráva
fixis2
Profil *
Zdravím, potřeboval bych poradit jak funguje a kde se ukládá vložený stylopis. Pracuji s wordpressem a upravuji si Css podle sebe. Abych věděl, s čím pracuji, používám v internetovém prohlížeči funkci "prozkoumat prvek", často se mi ale stává, že zde najdu věci, které chci upravit v css, ale kód je zde odkazován na <vložený stylopis>, který se v mém css nenachází a já ho vůbec nemohu najít, abych ho mohl změnit.
Prosím rozumíte tomu tady někdo? díky moc
Amunak
Profil
Jestli to chápu dobře, „vložený stylopis“ je v inspektoru elementů CSS vložené přímo do HTML (např. <span style="color: red">). Nevím jestli se do toho počítá i CSS vložené do tagů <style>, ale je to docela možné.

Řešení je definice z HTML vyhodit a mít je jen v externím souboru stylopisu - tak, jak by to stejně mělo být.
fixis2
Profil *
Jen prave netusim, kde tento html soubor je ulozen, jelikoz ho wordpress v souborech vubec neobsahuje. Mozna zde html generuji nejake javascripty.
Bubák
Profil
fixis2:
Mozna zde html generuji nejake javascripty.
Anebo PHP ;-)
_es
Profil
Či ale nepôjde skôr o nejakú chybu FireFoxu. Asi pôjde o ten - fixis2 neprezradil, o aký prehliadač ide. Ak si na tejto stránke s týmto vláknom dám náhodne „Prozkoumat prvek“, tiež sa to odkazuje na nejaké vložené CSS, ktoré tam zdá sa nie je. No možno som to len nejako zle pochopil.
Fisir
Profil
Reaguji na _es:
Nejsou to třeba defaultní styly prohlížeče?
Amunak
Profil
Co jsem teď tak experimentoval, tak já tam třeba takto vidím styly vložené do <style>, vložené javascriptem a vložené doplňkem (třeba blokovačem reklam). Asi se dá docela dobře řídit tím, že pokud to má svůj .css soubor, nebo pokud je to přímo u elementu (<span style="...">), tak se to nepočítá jako vložený stylopis.
fixis2
Profil *
Divam se na to pres pruzkumnik v Mozzile, ale napadlo me, ze Vam to tu popisu blize. Jedna se mi o stranky www.cediro.cz, potrebuji u nich upravit menu, kde na tlacitkach je bily obdelnik, jako oznaceni pro zvolenou polozku. Ten chci uplne odstranit a dale nastavit, aby misto nej se pouze zmenilo pismo tlacitka na bilou barvu, jako oznaci, kde se prave nachazim. Tyhle veci ale v mem CSSku zmenit nemuzu, to se mi prave odkazuje na ten vlozeny stylopis. Podivejte se mi prosim na ten odkaz webu, zda z toho neco nevyctete. Nebo zda se to neda udelat jinak, jinym zpusobem?
Marschmallow
Profil
fixis2:
V Chrome mám vždy ve Vývojářských nástrojích vpravo nahoře název toho souboru, odkud stylopis pochází. Ale asi se opravdu jedná o ten inline zápis přímo v tom souboru HTML, nebo PHP.
Tomáš123
Profil
fixis2:
Zápis, ktorý hľadáš sa nachádza v indexovej stránke na riadku 126. Vymaž z neho tie selektory, kde nechceš zachovať bielu farbu pozadia.
fixis2
Profil *
Díval jsem se teď na všechny indexy, který v adresáři mám, a nikde tam tenhle není. Jsou tam pouze všechny Indexy.php, který mají jen pár řádků, ale tenhle index.html tam není. Je mi jasný, že kdybych si stránky psal od základu, tak by šlo hned vše krásně, ale takhle přes Wordpress je to pomalu problémovější najít to, co chci změnit. Ale určitě ten stylopis musí někde existovat, pač když ho změním v tom průzkumníku jen pro náhled, tak to funguje, teď je ta otázka, odkud se nahrává.
Amunak
Profil
Wordpress používá systém šablon. Projdi si soubory té šablony normálně v administraci WP, měl bys být schopný někde tam najít tu šablonu indexu kterou hledáš.
fixis2
Profil *
Ano tu jsem jiz projel, ale nikde to tu nebylo. Ale nasel jsem tady na "jak psat web", ze jsou prave vyuzivany javascripty k exportu kodu do html mozna i php souboru. Ze by tedy vlozeny stylopis byl posilan nejakym .js souborem. Ty jsem si tedy take prosel a aje tam toho dost, jen uz je pro me obtizne cist javascript, ktery moc neovladam
Tomáš123
Profil
fixis2:
Takto vyzerá zápis, ktorý hľadáš. Indexová stránka je iba jedna. V tomto prípade má príponu .php a nachádza sa v koreňovom adresári. Ak ju nevieš nájsť, môžeš nám urobiť screen obrazovky hlavnej úrovne?
Davex
Profil
fixis2:
Nevypisuje to tam žádný JavaScript. Stylopis pro menu je několikrát přímo v HTML kódu mezi tagy <style>, a to naznačuje, že by to mohlo být specifické nastavení šablony nebo to tam přidává nějaký plugin či widget. Těžko říct, odkud se to tam konkrétně v tvém případě bere. Zkus prohledat všechny soubory a databázi a hledej #main-nav. Pokud se stylopis nesestavuje dynamicky, tak by to někde mělo být.
fixis2
Profil *
Davex:
Ano mělo by to být součástí widgetu, který to tam posílá. Protože jediné možnosti mi nabízí možnost "Přizpůsobit" ve Wordpressu, kde můžu měnit zabarvení tohoto bílého označení v menu, kterého se chci zbavit, ale vypnout úplně nejde. Protože je to jak píšeš součástí widgetu pro menu.

Tomáš123:
Mám tu jen index.php, ale obsah je zde jen na 30 řádků a vůbec žádný stylopis:/
tiso
Profil
fixis2: „ale vypnout úplně nejde
Ale ide, len to treba nájsť kde to je definované a tam to zrušiť. Neviem ktoré pluginy máš nainštalované, takže viac sa ti poradiť nedá. Iba ak: používaj lepšie napísané pluginy.
fixis2
Profil *
tiso:
Mel jsem prve nainstalovany plugin "menu image" ktery ale byl dost omezeny, ale potreboval bych takovy, ktery by umel "a hover, onclick", abych mohl nastavit zmebu barvy pisma v menu po prejeti mysi, po kliknuti" a kde bych mohl vypnout to bile oznaceni, ktere je tam nyni.
fixis2
Profil *
Tohle je obsah mého indexu index.php, který tam jediný mám:

<?php
/**
 * Displays the index section of the theme.
 *
 */
?>

<?php get_header(); ?>

<?php
    /** 
     * travelify_before_main_container hook
     */
    do_action( 'travelify_before_main_container' );
?>

<div id="container">
    <?php
        /** 
         * travelify_main_container hook
         *
         * HOOKED_FUNCTION_NAME PRIORITY
         *
         * travelify_content 10
         */
        do_action( 'travelify_main_container' );
    ?>
</div><!-- #container -->

<?php
    /** 
     * travelify_after_main_container hook
     */
    do_action( 'travelify_after_main_container' );
?>

<?php get_footer(); ?>
fixis2
Profil *
Pánové díky moc za snahu a rady, nakonec jsem se k tomu nějak dopracoval. Vypnul jsem stávající menu a vytvořil úplně nové, které jsem vypsal do headeru, jako svůj kód. Tak ještě jednou díky za pomoc.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0