Autor Zpráva
Altis
Profil *
Ahoj mám problém s formulářem a zápisem do db..
tak co bych potřeboval poradit mám formulář a chtěl bych ho zapisovat do db..
formulář vypadá takhle:
<form action="db.html" method="POST">
      <table align="center">
      <tr><td>Tvoje jméno:</td><td></td><td><input type="text" name="jmeno" style="border:1px solid black; background-color:lightgrey"></td></tr>
      <tr><td>Tvůj E-mail:</td><td></td><td><input type="text" name="mail" style="border:1px solid black; background-color:lightgrey"></td></tr>
     <tr><td>Co chcete za grafiku:</td><td></td><td><input type="text" name="pozadavek" style="border:1px solid black; background-color:lightgrey"></td></tr>
      <tr><td>Do kdy to nejlépe chcete? </td><td></td><td><input type="text" name="datum" style="border:1px solid black; background-color:lightgrey"></td></tr>
      <tr><td>Budete platit?* </td><td></td><td><select name="platba" size="1" style="border:1px solid black; background-color:lightgrey">
                                         <option value="ano">Ano</option>
                                         <option value="ne">Ne</option></select></td></tr>
      
      <tr><td><input type="submit" value="odeslat"></td><td></td><td><input type="reset" value="vymazat"></td></tr>
      
      </table>
     </form>

ano vím vypadá to otřesně :D
ale to je jedno..
potřebuji vyndat z tabulky všechny věci a zapsat je do db
a to je: -name pro jmeno
-mail pro email
-pozadavek pro požadavek
-datum pro do kdy to dodělat
-platba pro to jestli bude platit..

potřebuji nějak vykutit soubor db.html pomocí kterého se budou zapisovat data do databáze
databází mám svojí na vps serveru mám povolený přístup pro svůj web (mám to odzkoušené)
Tomáš123
Profil
Altis:
mám to odzkoušené
Tak prečo sem dávaš formulár HTML, ktorý má so skutočným problémom iba pramálo spoločné a prečo sa v atribúte action odkazuješ na súbor s príponou .html. Takýto súbor ti predsa získané údaje nikdy nespracuje.

Navrhujem presunúť do Problémov v začiatkoch alebo PHP (keďže ide o jednoduché uloženie údajov do databázy).
Moderátor Davex: Přesunuto.
Altis
Profil *
Omlouvám se opraveno na php ve scriptu ale stejně potřebuji zjistit jak se zapisuje do db..
předtím jsem to měl v php ale "kolega" to předělal do php a hádal se že to je lepší :D

začátek vypadá takto:
<?php
$con = mysql_connect("localhost","jmeno","heslo");
if (!$con)
  {
  die('Could not connect: ' . mysql_error());
  }

mysql_select_db("objednavkygrafika", $con);

ale stejně potřebuji pomoct jak mám zadat příkaz který vykoná to že zapíše do té tabulky
lionel messi
Profil
Altis:
Najprv uprav súbor spracúvajúci odosielané dáta podľa Tomáša123, musí mať koncovku .php (rovnako samozrejme nastavíš i atribút action vo formulári).

Skript pre vkladanie dát do databázy bude vyzerať zhruba takto (píšem schému, nie kód):
• Samozrejmosťou je pripojenie do databázy.
• Dáta z formulára nájdeš v superglobálnom poli $_POST s kľúčom zodpovedajúcim atribútu name, napr. pre meno to bude $_POST['jmeno'], pre e-mail $_POST['mail'] a pod.
• Keďže budeš údaje vkladať do databázy, namieste je vhodné escapovanie užívateľského vstupu ako ochrana voči SQL Injection. O to sa v PHP postará funkcia mysql_real_escape_string (alebo mysqli_real_escape_string podľa používanej db).
$jmeno = mysql_real_escape_string($_POST['jmeno']); ti do premennej $name uloží zabezpečený vstup, obdobne ošetríš zvyšné premenné.
• Samotný sql dotaz bude vyzerať zhruba takto:
INSERT INTO tabulka (name, mail, pozadavek, datum, platba) VALUES('$jmeno', '$mail', '$pozadavek', $datum, '$platba') a vykoná ho funkcia mysql_query (prípadne mysqli_query).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0