Autor Zpráva
IdemeNaHavaj
Profil
Ahoj

Začnem s tým najdôležitejším a to je Internet Explorer. Už som sa tisíc krát pýtal sám seba kedy sa konečne tento prehliadač zobudí a bude zobrazovať weby normálne ako každý iný prehliadač, ale asi sa mi to stane len v sne.. Urobil som (teda snažil som sa urobiť) modernú stránku,zatiaľ mám len ten naj-začiatkovejší začiatok a mám problém so zobrazovaním v IE.
(ukážka nižšie)

Netuším, kde je problém, preto prosím o radu aj do budúcnosti čo ako prvé robiť aby sa každý môj výrobok zobrazoval hneď správne aj v tomto zastaralom prehliadači?

Druhý problém ktorý si na ukážke všimnite:
Po kliknutí na odkaz v menu sa vykonajú 3 veci:
- zasvietia bodky okolo loga
- zmizne logo a pozadie
- navigácia sa posunie do horného ľavého rohu
Problém: po kliknutí znova na odkaz, sa urobí všetko znova. Vidno je ale len svetlo na mieste bodkách.. Snažil som sa to vyriešiť tak, že som odkazom dal class, a po kliknutí na odkaz tento class vymazať. No bez úspechu...

    $(".home").click(function(){
        $(".overlay2").fadeIn("medium");
        $(".background").cycle("pause");
        setTimeout(function(){
            $(".overlay2").fadeOut(500);
            $(".overlay").fadeOut(500);
            setTimeout(function(){
                $(".background").slideUp(800);
                setTimeout(function(){
                    $(".navigation").animate({"top":"20px","left":"20px","margin-top":"0px","margin-left":"0px"},500);
                }, 800);
            }, 500);

        }, 500);
    $(".home").removeClass("home");
    });

Celá ukážka (vo vašej živej ukážke sa to ukazuje dobre aj v IE, ale na mojom servery žiaľ nie)
http://kod.djpw.cz/lmjb-
POZOR! V javascripte som skopíroval celý cycle plugin aby ste videli čo to robí, môj kód začína na riadku 1542. Nechajte si načítať obrázky pozadia.
Davex
Profil
IdemeNaHavaj:
Netuším, kde je problém, preto prosím o radu aj do budúcnosti čo ako prvé robiť aby sa každý môj výrobok zobrazoval hneď správne aj v tomto zastaralom prehliadači?
O které verzi Internet Exploreru je řeč? Víceméně od osmičky ve standardním vykreslovacím režimu je srovnatelný s jinými moderními prohlížeči.
IdemeNaHavaj
Profil
Davex:
Neviem aká je to verzia.
Edit:
Ten doctype teda niečo urobil, už sa mi to ukazuje správne, ale nejako mi to v IE nenačíta obrázky pozadia. Kde môže byť chyba?
Tomáš123
Profil
IdemeNaHavaj:
Neviem aká je to verzia.
Je taká stará, si lenivý čítať krátky popis pri aktualizáciách alebo sa ti nechce pozrieť sa do informácii o verzii?
Otvor prehliadač, stlač ľavý alt a pokračuj Pomocník > Informácie o programe Internet Explorer.
IdemeNaHavaj
Profil
Tomáš123:
Problém nieje v mojej lenivosti, ale v tom že IE som nikdy nepoužíval. Od narodenia používam Chrome + Firefox + Opera :-)

Myslím, že je to 8 pretože „Informácie o programe Internet Explorer.“ tam nieje, ale je tam "Čo je nové v programe Internet Explorer 8".
Chamurappi
Profil
Reaguji na IdemeNaHavaje:
Od narodenia používam Chrome + Firefox + Opera :-)
Jů, ty jsi mladší než Chrome? Tobě je šest?
Ptáš se, kdy se verze Exploreru z doby, kdy jste ty a Chrome ještě neexistovali, naučí zobrazovat weby jako ostatní současné prohlížeče? Starou verzi nikdo předělávat nebude.

ale nejako mi to v IE nenačíta obrázky pozadia. Kde môže byť chyba?
Používáš / cover v backgroundu a ne jako separátní background-size (který osmička samozřejmě nezná).
IdemeNaHavaj
Profil
Chamurappi:
Jů, ty jsi mladší než Chrome? Tobě je šest?
Neber to tak vážne, a vďaka za pomoc.

Ešte by som poprosil odpoveď prečo reaguje znova ten javascript po odstránení class?
Chamurappi
Profil
Reaguji na IdemeNaHavaje:
prečo reaguje znova ten javascript po odstránení class?
Protože jQuery není CSS. Jednorázově jsi nastavil, co se má při kliknutí dít na elementech, které měly v době vykonání skriptu třídu home, a to už jim zůstane nastavené navždy (dokud to něčím nezrušíš), nezávisle na tom, zda element odpovídá selektoru.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0