Autor Zpráva
sloncz
Profil
Zdravím všechny, celý víkend řeším jeden dost velký problém, ale ne a ne ho vyřešit.

(1) - Jde mi o to, že mám div o velikosti 250x500px a v něm potřebuji aby od shora dolů padalo malé množství malých čtverečků třeba o velikosti 10x10px, ale abych to mohl mohl pomocí přepsání kódu upravit na více objektů.
(2) - Druhá část je ta, aby padaly dva druhy objektů. Na jeden když se klikne, tak zmizí (to by asi lo pomocí display:none;) a druhý aby se vykonala daná javascriptová funkce (to by šlo pomocí onclick) ovšem to by musel mít každý nově padající objekt nové id="neco", protože když se k jednodu nastaví display:none, už se nezobrazí když padá znova.
Zkoušel jsem to padání udělat pomocí html tagu marquee, ale to bohužel nevyšlo, protože se mi nedaří jak udělat tu část (2)
Napadá někoho nějaký řešení? Pokud možno i s ukázkou kódu? Předem děkuji
Keeehi
Profil
Tomu hracímu poli bych nastavil position relative. Čtverečky by byli jeho potomci a měli by position absolute. Pomocí css top a left se dá pak určovat jejich pozice. Mělo by stačit c cyklu procházet právě potomky toho hracího pole a zvyšovat jejich top, tím by začaly padat. reakce na onclic je samozřejmostí, jen bych je místo skrývání rovnou z DOMu odebíral. Žádné marquee.

Kód rozhodně vyvářet nebudu, ale když něco vytvoříš a na něčem se zasekneš, tak jsme ti schopni poradit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0