Autor Zpráva
klapalik
Profil
Zdravím,

mám např. stránku "main.html", obsahující <iframe src="default.html" name="ifrejm"></iframe>.

Jde zároveň při odkazu na "main.html" zadat, aby se mi do iframu "ifrejm" načetla třeba stranka "necojineho.html"?

Předem dík za odpovědi.
Fisir
Profil
Reaguji na klapalika:
Stránku, která se do iframe načte definuješ pomocí atributu src.
klapalik
Profil
To jo, ale jak při odkazu z jakekoliv stránky na stranku s iframem, načtu do iframu rovnou jinou stránku než je definována pomocí "src"?

Např: mám stránku "main.html" obsahující iframe definovaný <iframe src="default.html" name="ifrejm"></iframe>.
Pak mám stranku "another.html" obsahující <a href="main.html">Main</a>. Pak mám samozřemě ještě vytvořeny stránky "default.html" a "important.html".

A teď bych chtěl, když kliknu na odkaz "Main", aby se mi zobrazila stránka "main.html" a do iframu se načetla stránka "important.html" místo "default.html".
_es
Profil
klapalik:
No a prečo si jednoducho nevytvoríš ďalšiu HTML stránku, kde bude iframe taký, aký chceš a neodkazuješ na ňu?
klapalik
Profil
Protože to není otázka jedné stránky, těch odkazů mám několik, a podle toho, odkud na tu stránku jdu, tak potřebuju, aby se mi do iframu načetla odpovídající stránka.

Asi tuším, že v HTML to asi nepůjde, ikdyž nevím. Ale třeba by stačil nějaký jednoduchý js.
_es
Profil
klapalik:
a podle toho, odkud na tu stránku jdu, tak potřebuju, aby se mi do iframu načetla odpovídající stránka.
A keď dá na tú stránku odkaz niekto iný na svoj web, tak by sa malo do iframe načítať čo? A ak si uloží stránku v prehliadači do „záložiek“?
Fisir
Profil
Reaguji na klapalika:
Můžeš na stránku odkazovat takto: main.html#important.html. Pomocí JavaScriptu pak přenastavíš atribut src na adresu uvedenou za mřížkou (location.hash).
klapalik
Profil
Díky, to vypadá na to, co potřebuji. Jen bych to asi potřeboval napsat podrobněji. Dík.
Bubák
Profil
Důkladně si přečti Objekt window » Objekt window.location
V odkázané části stránky najdeš všechny potřebné informace k napsaní skriptu, krom té, že pokud budeš pracovat s IFRAME, tak k němu přistupuješ přes jmenoramu.location

Tvůj web bude mít včechny nevýhody rámů a navíc bude závislý na JavaScriptu. Pokud bys měl web lépe navržený, vystačil by sil s atributem target, tím by ses zbavil závislostí na JavaScriptu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0