Autor Zpráva
Fic
Profil
Ahoj.
Nastínění problému:
Kamarád má web s e-shopem. Rád by si sám přidával různé články, fotografie, případně odkazy do ostatních sekcích na webu (tj. mimo vlastní e-shop).
Je nějaká jednoduchá možnost jak to provést - tj. že by bylo možno do určitých sekcí přidávat nové články? Ostatní (e-shop, menu) může zůstat napevno. Myslel jsem na redakční systém, ale pokud jsem to správně pochopil, tak bych pod to musel převést celý web a vzhledem k tomu, že je tam e-shop a využívá to smarty, tak to asi nebude úplně fungovat (?). Web využívá php, mysql, smarty. Děkuji moc za každou radu.
Marschmallow
Profil
Fic:
Jaký je to e-shop?
Fic
Profil
Teď úplně nevím, kam je přesně mířen dotaz... Využívá to, co zbytek webu (php, mysql, smarty), bez registrace uživatelů. Dělal jsem ho sám.
Ale co se týče e-shopu, tak ten může zůstat klidně stranou, tam není potřeba nic upravovat. Jde mi hlavně o to přidávání článků, novinek, oznámení atp.
Marschmallow
Profil
Fic:
Tak si můžeš vytvořit subdoménu, na kterou budeš odkazovat z menu.
Fic
Profil
A pod tou subdoménou by byl ten e-shop? Jenže ten e-shop je v podstatě součástí těch stránek... jsem to myslel tak, že např. v menu mám deset odkazů. A jen třeba 3 by si spravoval majitel těch stránek...
Nebo tedy tyto tři odkazy nasměrovat na tu subdoménu?
Marschmallow
Profil
Fic:
Ty tři odkazy nasměrovat na subdoménu - třeba. Klidně to může být i podsložka, ale to už je jedno. Dá se tam pak nainstalovat jakýkoliv redakční systém.
Fisir
Profil
Redakční systém nemusí nijak rušit další existující skripty. Stačí, abys nainstaloval příslušný CMS, šablonu nastavil stejnou jako používá e-shop (což asi bude docela práce) a všechno může být na jedné doméně i složce, stejně jako doposud. Pokud bys dělal hezké adresy, není problém z pravidel skripty e-shopu vyřadit.
Fic
Profil
Díky moc za rady, vyzkouším...
Fic
Profil
Tak nakonec jsem našel celkem jednoduchý CMS MNews, který plně vyhovuje mým potřebám. Generuje samostatné stránky a články, do menu vkládám odkazy na jednotlivé stránky, případně soubory článků, vygenerované tímto CMS. U článků tvoří stránkování. Zásah do struktury webu byl tedy minimální, jen předělat odkazy. Jen mi tam dělalo problém Smarty, to jsem ponechal jen pro e-shop.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0