Autor Zpráva
amater13
Profil *
Zdravím,

mám napsanou aplikaci v PHP a snažím se napsat API, které docela zdařile funguje. Cílem je vytvořit token a vyžádat si od uživatele přihlášení, když se přihlásí, token označit za schválený a předat aplikaci. Problém je v posledním kroku - jak ho předat? Napadlo mě umožnit vývojáři nastavit si Callback URL, kam by se celý ten JSON jednoduše přenesl a aplikace si s tím může dělat, co chce.

Problém je, že nevím, jak předat odpověď. Stávající verze jen vypíše odpověď, která vypadá takto :
{"token":"98c8a280a965f27c82adcfc470baf14f8675a58e"}

Díky za jakékoliv tipy, jak to udělat.
Zechy
Profil
amater13:
Řetězec se pak musí prohnat nějákou parsovací funkcí, pokud v PHP, tak json_decode. V javascriptu existuje JSON.parse(), v případě jQuery $.parseJSON().

Všechny tyto funkce z toho udělají objekt s kterým lze dále snadno pracovat.
amater13
Profil *
Zechy:
Což pak o to, to chápu. Ale nevím, jak ty informace doručit. Zpracování není problém


Tak mě napadá, že by šlo napsat klientskou část v JavaScriptu, ten ale dokonale nechápu :D
Zechy
Profil
amater13:
V rámci PHP - čistý výpis stringu do stránky - bude to jediný text na stránce, ten se pak dá jakkoli přečíst a AJAX s tím nemá nejmenší problém.

Takže doporučuji začít studovat taje JavaScriptu :-)
amater13
Profil *
Zechy:
To by mohl být problém, protože tam dojde k několika redirectům - při vstupu na stránku dojde k přesměrování na formulář a poté zpátky, aby došlo k vytvoření tokenu aplikaci. Kdyby šlo otevřít nové okno a výsledný string by se předal nadřazenému oknu, bylo by to ideální. Ale jde to?
Zechy
Profil
amater13:
Dá se otevřít stránka přímo i v PHP, ale s tímhle moc zkušeností nemám... Teoreticky by mohl by stačit file_get_contents(); na adresu, ze které se má tenhle string obdržet.
amater13
Profil *
Zechy:
Tak jsem přemýšlel a vlastně jsem si částečně odpověděl. Ještě promyslím, jak to vyřešit na mobilech. Díky moc za rady

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0