Autor Zpráva
xciza
Profil
Ahoj,
na webu mám několik klasických selectboxů a zákazník se teď ozval, že selecty nevidí. Zmenšil okno prohlížeče a select dropdowny se objevily za oknem prohlížeče. Nemá s tímto někdo zkušenosti? Je to vůbec reálné nějak zapříčinit? U mě a asi dalších 5 lidí (na různých OS) to funguje bez problému...
Chamurappi
Profil
Reaguji na xcizu:
Jsou to obyčejné elementy <select>, nebo nějaká JS napodobenina? Obyčejný <select> nebývá nikdy omezený hranicí okna.
xciza
Profil
Je to obyčejný <select> s <option>. Dělá mu to ale pouze v chromu. Já a 5 dalších lidí jsme to odzkoušeli v různých prohlížečích na různých OS a chyba se neprojevila... Takže vůbec co by to mohlo být...
Str4wberry
Profil
Jak píše Chamurappi, <select> si může vylézt ven z okna prohlížeče.



Stane se tak v případě, že pro něj není na stránce místo.

Hodně dlouhý <select>
Keeehi
Profil
Nemůže to způsobovat nějaké rozšíření co si nainstaloval do prohlížeče?
_es
Profil
xciza:
A čo presne myslíš tým „za oknom prehliadača“? To, že celý select je mimo viditeľnej plochy a nedá sa ho vôbec zobraziť? Nie to, o čom sa píše v [#2] a [#4]? To by ale chcelo živú ukážku. Bývaš o to žiadaný opakovane, snáď by si to už mohol pochopiť.
xciza
Profil
Tady je screen jak to vidí zákazník. Podle mě tohle nejde ani nijak zapříčinit.
_es
Profil
[#7] xciza:
„Screen“ je vieš na čo. Hlavne, keď dávaš nesprávne a zmätočné informácie - z toho „screenu“ je jasne vidno, že okno prehliadača zobrazenie selectu neobmedzuje, ale ho prekrýva niečo iné a to len v okne prehliadača. Rada je jasná: navrhol si stránku „nejako zle“, tak ju navrhni lepšie - nič iné sa asi z dodaných informácií poradiť nedá.
Keeehi
Profil
xciza:
Bohužel nejsem teď zrovna ve windows abych to potvrdil, ale ten select vypadá nějak nestandartně. Rozhodně jinak než co má Str4wberry ve [#4]. Že ty to nějak upravuješ! To už se pak ale bez zmiňované živé ukázky nedá nic dělat.
_es
Profil
[#9] Keeehi:
Ale „atrapa“ by sa asi nemohla vyskytovať aj mimo okna prehliadača. Teda ak nie je „atrapou“ celé iné okno prehliadača či podobné nápady. Že ide o Windows je ničím neodôvodnený predpoklad - takú informáciu tu xciza nedal.
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
Že ide o Windows je ničím neodôvodnený predpoklad
Z ukázaného screenshotu jde odhadnout, že je to Windows 7 (okraj okna je aerový, okno má stín). A ten dropdown soudě dle tloušťky okraje a protáhlosti posuvníků vypadá jak z Exploreru 11. Ale xciza říká, že to dělá v Chromu, to je divné…

‚Screen‘ je vieš na čo.
Proč tak kousavě? Ukázka by mě sice také zajímala, ale pochybuji, že v ní uvidíme něco, co by dokázalo vysvětlit ukázaný jev. Nevím, jak bych něco takového vyrobil, ani kdybych chtěl. Vypadá to na chybu prohlížeče.

je jasne vidno, že okno prehliadača zobrazenie selectu neobmedzuje, ale ho prekrýva niečo iné a to len v okne prehliadača
On píše, že „select dropdowny se objevily za oknem prohlížeče“, což vlastně odpovídá tomu, co na screenshotu vidím (přestože jsem to také původně pochopil jinak).


Reaguji na xcizu:
Na jiných stránkách zákazník problém nemá? Třeba na té Str4wberryho ukázce? Je to skutečně Chrome?
_es
Profil
Chamurappi:
Vypadá to na chybu prohlížeče.
Teoretických možností môže byť veľa. Napríklad nejaký JS, ktorý nejako „zaktívni“ iný element a tým sa zakryje časť selectu v okne. Možno ten „problematický“ návštevník to používa inak, kliká inde než ostatní a pod...
Fisir
Profil
Reaguji na _es:
Myslím, že ve skutečnosti to je opravdu tak, jak xciza píše, a ne, že select překrývá nějaký jiný element. Pokud se totiž podíváš pozorněji, uvidíš, že select je překrytý i samotným okrajem okna.
Tomáš123
Profil
xciza:
Neverím, že to pomôže, ale mohol by si vyskúšať z-index či position: absolute.
Keeehi
Profil
Fisir:
uvidíš, že select je překrytý i samotným okrajem okna.
Právě kvůli tomu bych řekl, že ho jiný element ne překrývá. Standardní chování, jak je vidět, je, že by ten select měl přecházet nad spodním rámečkem a ne pod ním. Kdyby ho jen něco překrývalo, měl by se objevit už o pár pixelů dříve a jít přes.
Fisir
Profil
Reaguji na Keeehiho:
Vždyť to píšu.
_es
Profil
Keeehi:
Právě kvůli tomu bych řekl, že ho jiný element ne překrývá.
No tak ho „prekrýva“ celé okno prehliadača. Keby dal živú ukážku, tak by sme sa možno dozvedeli prečo. Či to robí nejaký JS, možno napríklad „aktivovaním“ nejakého iného elementu, alebo niečo iné.
Keeehi
Profil
Fisir:
Omlouvám se, špatně jsem četl a vypadlo mi tam to ne. Moje chyba.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0