Autor Zpráva
Libin88
Profil
Ahojte, dělám webovky umím html a css. Umím přes css udělat jakoliv menu. Proto se chci zeptat jestli má menu javascriptu nějaký výhody oproti tomu css?JS menu mě přijde strašně složitý.A jestli má význam vůbec to předělávat do js. Momentálně přidávám php skript, abych nemusel třeba v navigaci měnit u všech stránek webu jednu položku xkrát ale udělal to jednou a pro všechny. Tak jestli máte někdo nějaký rady, budu rád moc díky:D
anonymníí
Profil *
Libin88:
Tvá otázka nedává moc smysl. CSS slouží k nastavení vzhledu, JS pak eventuálně nějaké funkčnosti, resp. reakci na uživatelskou akci. Výhody nejsou, jedná se o dvě různé věci. jablka a hrušky.

Mysli na to, že menu by mělo být přístupné i bez JS.
A co tedy lze pomocí JS na menu udělat? Třeba otevřít submenu po kliku na položku, místo hoveru. Skrýt rozbalené podmenu po určitém časovém úseku a ne hned, jakmile s myší odjedu pryč. Pokud toto, nebo něco podobného nechceš, JS nepotřebuješ.

Asi bych doporučil kapku teorie, jak JS funguje a na co se dá využít. Totéž pro CSS.
Libin88
Profil
Díkec
Corwin
Profil
nějaké rozbalovací menu přes JS je otázka na pár řádků, pokud používáš nějaký chytrý framework (třeba jquery). pokud tedy chceš nějaký pěkný efekt. pokud ti stačí display block / none, netřeba JS, stačí styly.
Keeehi
Profil
anonymníí:
Některých tebou popisovaných akcí tvořených pomocí javascriptu se dá v novějších prohlížečích dosáhnout i jen s CSS. To je pro úplnost.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0