Autor Zpráva
Monty
Profil
Zdravím, měl bych dotaz.
Jak by se dalo řešit přehrávání různých streamů internetových rádií na webových stránkách, tak aby to fungovalo na každém počítači i mobilním zařízení.
Hledal jsem dlouho, ale nikde jsem nenašel žádné 100% funkční řešení. Budu rád za každou radu. :)
Keeehi
Profil
Monty:
Jak by se dalo řešit
Těžko, proto máš také problémy najít 100% funkční řešení. Navíc 100% nedosáhneš nikdy. Telefon mého dědy (sony ericsson w200i) je schopen se připojit na internet (ne že by to děda dokázel ale to je teď nepodstatné) a v něm bys internetové rádio pravděpodobně nerozchodil. Takže si nejdříve musíš určit hrnici, pod kterou už nepůjdeš. Pak projdeš všechna možná různá hotová řešení a zjistíš, že to není úplně ono a tak se rozhodneš, že si to vytvoříš sám. Po nějaké době to rozchodíš v prohlížeči a po mnohem delší době to teprve rozchodíš ve všech prohlížečích, ovšem jen v jejich atuálních vezích. Pokud budeš dost chytrý, tak si uvědomíš, že to tvoje řešení nebude nikdy lepší než ty co jsou. Tak snížíš své nároky a použiješ tedy něco už hotového. Pokud na nepřijdeš, tak se budeš ještě další čas snažit a pak na to přijdeš nebo to úplně vzdáš.
A jak si můžu být tak jistý, že o tak dopadne? Protože kdyby jsi měl potenciál něco takového vytvořit, tak by ses na takovou otázku neptal.
Monty
Profil
Tak tato odpověď mi hodně pomohla. ;)
Telefony w200i jsou mi celkem fuk. Zajímají mě pouze novější telefony například se systémem Android, ale hlavně prohlížeče www stránek. Ideální by byl nějaký přehrávač ve flashi.
Keeehi
Profil
Monty:
Tak tato odpověď mi hodně pomohla. ;)
Tak to jsem rád.

Telefony w200i jsou mi celkem fuk. Zajímají mě pouze novější telefony například se systémem Android
No vidíš, že to nemusí být 100%. Ale jak určitě víš, zase existuje spousta vezí andoidů a ještě větší spousta placek v kterých běží. Bohužel označení "novější" je zase poněkud vágní. Nicméně flash a telefony nejsou zrovna velcí kamarádi. Zato HTML5 mají ty "novější" mnohem raději. Ostatně s novými prohlížeči bych osobně tay šel so html5 a flash volil jen jako fallback. Ostatně co jsem četl, tak tomuto by se snad teď měl chystat google s youtubem. Nově by ten přehrávač měl běžet primárně v hml5 a pro starší prohlížeše by tam měl být ten fallback na ten flash.
Monty
Profil
Html5 mě také napadlo. Vyzkoušel jsem různé možnosti přehrávání a fungovalo to celkem dobře, ale problém nastal pokud adresa streamu začínala mms://. Pak se nepřehrálo nic.
weroro
Profil
Monty:
Ideální by byl nějaký přehrávač ve flashi.
V takom prípade, to bude fungovať ešte menej ľuďom ako keby to bolo prehrávanie cez javascript/HTML5. Treba si v tomto prípade uvedomiť, že Flash na PC a Flash v mobile sú dosť rozdielne a to už iba z toho dôvodu, že v mobiloch sa používa FlashLite s odlišnou syntaxou a ten síce funguje na spomínanom w200i ale v novších Androidoch nefunkčný. iOS od Apple odstrihlo Flash úplne a s Windows phone to tiež nevidím ružovo ale neviem akú má podporu Flashu, takže iba hádam.
Monty
Profil
Tak se mi zdá, že toto jen tak nevyřeším. Má představa byla pouze jednoduchá stránka, kde bude seznam rádií a po kliknutí na název se rádio začne přehrávat přímo v prohlížeči.
Keeehi
Profil
weroro:
síce funguje na spomínanom w200i
Tak to ani náhodou. A to ani v doinstalované opeře mini.

Monty:
Ano, udělat to pořádně není nic jednoduchého. Kapacitu na to mají vellké firmy, ale jednotlivci většinou ne.
weroro
Profil
Keeehi:
Tak to ani náhodou. A to ani v doinstalované opeře mini.
w200i, ktoré mám k dispozícii mi Flash bere. Akurát som si zohnal aj iné a tam šiel flash iba natívne (dá sa spustiť iba SWF uložené v mobile podobne ako obrázok alebo ho dokonca je možné použiť ako pozadie plochy - neotvára ho však webový prehliadač).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0