Autor Zpráva
danny98
Profil
Ahoj mám problém, chtěl bych se zeptat, jak se dělá seřazení položek z databáze?

Př. mám stránku stations.php a na ni se zobrazí náhodné stanice, ale jak mám udělat, aby když uživatel bude chtít stanice pouze z čr, tak aby se místo náhodných stanic zobrazily stanice pouze z čr?

Věc druhá, každá rádiová stanice bude mít v MySQL svoje ID (primární klíč), jak mám udělat, aby se po kliknutí na: ,,More info" zobrazila pouze stanice, kterou uživatel chce? Byla by to jedna stránka př. localhost/station.php?id=1234 ?

JSEM ZAČÁTEČNÍK V PHP
lionel messi
Profil
danny98:
uživatel bude chtít stanice pouze z čr, tak aby se místo náhodných stanic zobrazily stanice pouze z čr?
V databáze určite máš stĺpec pre krajinu, takže bude stačiť jednoduchá podmienka WHERE.

SELECT * FROM tabulka WHERE krajina = 'ČR'

každá rádiová stanice bude mít v MySQL svoje ID (primární klíč), jak mám udělat, aby se po kliknutí na: ,,More info" zobrazila pouze stanice, kterou uživatel chce?
Opäť pomocou WHERE.
SELECT * FROM tabulka WHERE id = 1

Každý raz začínal, ale nie je to dôvod písať VERZÁLKAMI.
danny98
Profil
děkuju
danny98
Profil
a ještě jeden dotaz odkaz tý stanice vytvořím takto?
    <h2>Stations</h2>
    <p>sort by:</p>
  <form action="stations.php">
  <select name="country">
    
  </select>
  <select name="genre">
            <option selected value="">Choose one</option>

<option value='90s'>- 90s</option><option value='Ambient'>- Ambient</option><option value='BreakBeat'>- BreakBeat</option>
<option value='Dance'>- Dance</option><option value='Dancefloor'>- Dancefloor</option><option value='Disco'>- Disco</option>
<option value='DnB'>- DnB</option><option value='Electro'>- Electro</option><option value='Folk'>- Folk</option>
<option value='Funk'>- Funk</option><option value='Hip-Hop'>- Hip-Hop</option><option value='House'>- House</option>
<option value='Humor'>- Humor</option><option value='Jazz'>- Jazz</option><option value='Metal'>- Metal</option>
<option value='Oldies'>- Oldies</option><option value='Pop'>- Pop</option><option value='Progressive'>- Progressive</option>
<option value='Punk'>- Punk</option><option value='Rap'>- Rap</option><option value='Reggae'>- Reggae</option>
<option value='RnB'>- RnB</option><option value='Rock'>- Rock</option><option value='Schranz'>- Schranz</option>
<option value='Ska'>- Ska</option><option value='Techno'>- Techno</option><option value='Trance'>- Trance</option>
      </select>
  
  </form>
  <?

$login=mysqli_connect ($server,$user,$password,$database); 

$sql = "SELECT * FROM `songs` ORDER BY id DESC LIMIT 20";

$result = mysqli_query($login,$sql);

if (!$result) {
    echo "Could not successfully run query ($sql) from DB: " . mysql_error();
    exit;
}

if (mysql_num_rows($result) == 0) {
    echo "No rows found, nothing to print so am exiting";
    exit;
}
$value = $p['id']
// While a row of data exists, put that row in $row as an associative array
// Note: If you're expecting just one row, no need to use a loop
// Note: If you put extract($row); inside the following loop, you'll
//       then create $userid, $fullname, and $userstatus
$value2 = preg_replace("~((http://)|(www\.))([^ ]+[^,. ])~i", '<a href="http://localhost/stations.php?id=$value">Link</a>', $p["dlink"]);
echo "<table><tr><td>Name</td><td>Country</td><td>Genre</td><td>Link</td></tr>"; 
while ($row = mysql_fetch_assoc($result)) {
echo "<tr><td>".$p['station']."</td><td>".$p['country']."</td><td>".$p['genre']."</td><td>".$value2."</td></tr>";
}
echo "</table>";
mysql_free_result($result);

a jak samostatná stránka details.php zjistí jaký má dosadit ID do toho select?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0