Autor Zpráva
bod83
Profil
Ahojte, potřebuju poradit zda se dá nějak přeházet pořadí prvků které se překrývají.
na webu- prozatím rozpracované
se mi to podařilo v hlavičce pomocí position: relative, index-z:
ale potřebovala bych ještě přehodit vrstvy v oblasti menu, a tam mi toto nefunguje.
Jsou tam 3 vrstvy - dole je soubor png - "švy" na průhledném pozadí, pak je blok s oranžovou barvou a 50% průhledností, a úplně nahoře jsou tlačítka samotného menu.
Pořád se mi to řadí takhle, a já bych potřebovala to ozdobné šití dostat nad vrstvu oranžové.
Tlačítka budou vyplněná lístkem, takže to šití bude za nimy prosvítat.
Keeehi
Profil
Ta ta pozadí přehoď, v čem je prolém?
#menu {
    background: url(../images/tlacitka.png);
}
#rozptyl3 {
    background: rgba(255,183,76,.50);
}
bod83
Profil
No, tak teď se teda dost stydím Až tak jednoduché řešení mě ale vůbec nenapadlo.
Já tu řeším skládání vrstev, vzájemné překrývání, pořadí.....
Ještě mě trápí ten stejný problém v body - chtěla bych aby ozdoba v rohu dole, byla pod textem který tam vkládám.
teď mi text končí vždy nad tím,a celý roh se posunuje dolů. Chtěla bych aby se text vypisoval i do prostoru toho rohu.
Tam už to asi tak snadno nepůjde.
Tomáš123
Profil
bod83:
teď mi text končí vždy nad tím,a celý roh se posunuje dolů
Lebo ten obrázok je položený v HTML. Stačí ho nastaviť ako pozadie v CSS s vhodným odsadením sprava a zdola.
bod83
Profil
To jsem právě zkoušela, a bohužel se mi to nedaří.
Mám tam pak zase jenom ten motiv - ale za ním není to poloprůhledné oranžové pozadí.
Oranžová začíná i končí nad a pod obrázkem.
Nedaří se mi nastavit i barvu i obrázek na pozadí zároveň.
Nevím jak to tam zapsat
han5vk
Profil
Skús
.obsah {
background-image: URL("http://92080.w80.wedos.ws/plugins/templates/podzim/images/spodek.png");
background-repeat: no-repeat;
background-position: bottom right;
}
Myslím že to je to, o čo sa snažíš. To písmo u mňa prechádza to toho ozdobného rámčeka, ale to už si upravíš paddingom alebo podobne.
bod83
Profil
Ano, super.
Jen v .obsah to tedy nefunguje tak jak jsem myslela, musela jsem to dát pod celý #obsahový sloupec
ale je to ono.
ještě teď bojuju s různým zobrazením prohlížečů - mezi hlavičkou a řádkem tlačítek mám v Chromu mezeru, a ve Firefoxu sedí.
Když hlavičku posunu dolů aby seděla v chromu, tak ve FF se překrývá.
Jde o 2-3 pixely, ale strašně mě to štve :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0