Autor Zpráva
fandam007
Profil *
Zdravím, zajímalo by mě, jak dát trochu do funkčnosti změnu obrázku po najetí a kliknutí myši. Má představa je, že by se po najetí myši změnil obrázek z play1.png na play.png, po odjetí myši by se změnil zpět. V případě, že by se uživatel rozhodl tlačítko stisknout, otevřela by se nová karta s odkazem a obrázek by se změnil na play.gif. Do původních hodnot by se měl obrázek vrátit až po refreshnutí stránky (ne jako teď, kdy stačí z obrázku odjet a znovu na něj najet).
Živá ukázka
Dan Charousek
Profil
Co něco takového?
fandam007
Profil *
Něco podobného jsem měl na mysli, ale spíš bych chtěl, aby se ty obrázky nahrazovaly.


Navíc mi Drupal nebere obrázek 3 a nechává tam obrázek 2
Keeehi
Profil
fandam007:
Efekt nahrazení se dá udělat právě tou změnou pozice pozadí. Hlavní výhoda tohoto řešení je ušetření http požadavku a obrázek se vymění ihned, protože ho prohlížeč nebude muset načítat.

Spojovat se mi ty obrázky nechtělo, takže jsem jen upravil řešení z [#1] Živá ukázka Toho potřebného javascriptu je opravdu minimum.
fandam007
Profil *
Skvělý nápad (použil jsem ho), ale Firefox a Explorer vůbec nezareagují po kliknutí na obrázek, aby se pustil obrázek play.gif


Jinak mockrát děkuji za pomoc :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0