Autor Zpráva
lin
Profil
Zdravím, jak docílím toho, abych na určité stránky mohl pouze tehdy, jsem-li přihlášen? Napadají mě 2 možnosti, ale nai jedna se mi nezdá ideální.
1) na každé stránce kontrolovat zda-li jsem přihlášen (např. if(!isset($_SESSION['uzivatel']['logged']). Jenže mi přijde blbost na začátku každé stránky startovat sessions a kontrolovat zda-li nějaká sušenka existuje.
2) mít pouze jednu stránku s obsahem, kde se bude kontrolovat přihlášení a do ní vkládat třeba pomocí jsonu obsah z jiného zdrojáku (podle toho co vyberu v navigaci). jenže jak to bude za předpokladu, že někdo uhodne název stránky a zadá ho do adresního řádku? to přece bude mít přístup přímo k té stránce.

Jaké je teda v tomto případě nejvhodnější řešení?
Marschmallow
Profil
lin:
Nejvhodnější je podle mě první řešení. Tedy pomocí sessions. Funguje takhle asi celkem dost webů a bez problému.
juriad
Profil
Na začátku každé stránky includneš nějaký PHP skript, který se bude starat o start session, ověření přihlášení uživatele a přesměrování na přihašovací stránku, není-li přihlášený.

Nebo je možné mít jednu stránku index.php a ta bude chtít jako parametr stránku, kterou má zobrazit. Nějak bude vědět, které vyžadují přihlášení a které ne. Provede to samé co minule a v případě úspěchu includne tu stránku. Jednotlivé stránky budou uložené v adresáři se zakázaným vstupem deny from all.
lin
Profil
Děkuji za odpovědi. První řešení mi přijde vhodnější

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0