Autor Zpráva
Wiku
Profil *
Jak mám udělat formulář,kterým mi návštěvníci budou moci odesílat obrázky ze svého počítače?
Měl by mít tři pole.První pro jméno autora,druhé pro popis obrázku a vedle třetího by bylo tlačítko "procházet" pro výběr obrázku,v okýnku by se po vybrání zobrazila cesta.A tlačítko "odeslat".Po jeho stisku by mi to přišlo jako mail s přílohou.
Buďte někdo tak hodný a napište mi zdroják takovéhleho formuláře.
Dík
Yuhů
Profil
problém se dá rozdělit na dvě části --
1. html formulář
2. a skript, na který se odešle (parametr action)

Ten první problém je řešitelný celkem snadno pomocí tagu

<input type="file">

Ten druhý problém -- napsání skriptu -- je složitější a já se přiznám, že jej z hlavy řešit neumím. Rozdělil bych ho ale na dva kroky:
1. uložení souboru na serveru (tuším, že se na to používá nějaký dočasný adresář)
2. odeslání souboru do mailu

Na oba problémy by se měly dát najít návody, jak to v PHP udělat. Každopádně to není triviální problém, chce to kus pečlivého programování a ladění na konkrétním serveru.
karel
Profil *
http://www.pcsvet.cz/art/article.php?id=4840

a nezapomen si osetrit, aby nekdo nemohl nahrat napr. php skripty, pomoci kterych by ti tam mohl udelat 'pekny bordel'.
rada_losik
Profil
a nezapomen si osetrit, aby nekdo nemohl nahrat napr. php skripty, pomoci kterych by ti tam mohl udelat 'pekny bordel'.

Musíš si zjistit typ souboru a je to. Pokud odpovída obázku tak to uploadneš;) Teďka z hlavy nevím jak to je ale jednoduše to zjištiš;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0