Autor Zpráva
Vilak
Profil
Jsem tu zas, snad už s posledním problémem, podle mě hodně složitým.
Mám databázi a v ní tabulku files, kde mám sloupce id, name, subject, group, date, author, gid
A co chci vytvořit? Řekněme, že mám několik souborů (třeba 20 souborů (tedy řádků s vyplněnými údaji) v tabulce, z nichž má 11 řádků společný identifikátor subject, a to anglictina.)
potřebuju soubory seřadit tak, aby se řadili asi takto, jak je ukázáno v tomto příkladě, který jsme tak na rychlo sepsal. www.gmvk.eu/predepsane-scripty/tabulka.php

A vůbec si neumím představit to, jak by měl samotný kód vypadat, aby se to řadilo podle těchto pravidel.
Keeehi
Profil
SELECT * FROM `files`
WHERE `subject` = 'anglictina'
ORDER BY `gid` DESC, `group` ASC, `date` DESC
Vilak
Profil
zkusím se na to podívat co a jak, za chvílu napíšu :)


No, tak nějak nechápu, mohli byste mi to, prosím, trochu více rozepsat? S MySQL jsu začátečník a toto je na mě trochu moc...
lionel messi
Profil
Vilak:
No, tak nějak nechápu, mohli byste mi to, prosím, trochu více rozepsat?
Čomu konkrétne nerozumieš? Dotaz od Keeehiho ti nefunguje (nerobí čo potrebuješ) alebo by si potreboval skôr jeho vysvetlenie?

Predmetný dotaz vyberie všetky riadky z tabuľky files, ktoré majú v stĺpci subject nastavenú hodnotu anglictina a zoradí ich zostupne podľa dát zo stĺpca gid. Zhodné dáta (tie, ktoré majú gid rovnaké) zoradí podľa group vzostupne (teda v poradí A, B, C). Ak nerozhodne o poradí niektorých záznamov ani toto kritérium, zoradia sa podľa dátumu v stĺpci date zostupne (od najnovšieho).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0