Autor Zpráva
pzoli1988
Profil
Ahojte,

mate skusenosti s novou reCAPTCHA 2.0 a jeho validaciou? Spravil som si jeden kontaktny formular:
http://contact.pzoli.eu/kontakt.php

Vo formulare su 3 povinne polozky + reCAPTCHA 2.0. Po kliknuti na "odoslat" pomocou jquery.validate.js formular sa kontroluje ci povinne polozky su zadane a ci validne, ked vsetko OK tak sa formular odosle cez php script na test@test.com. ked to prebehne dobre vyskoci mi okienko s dakovnou spravou. Problem je v tom, ze reCAPTCHA sa nekontroluje ci to bolo vyplnene.

Pomocou PHP podarilo sa mi to nastavit aby sa to skontrolovalo, lenze ani to nefungovalo spravne. Vyplnil som pole, captchu som nechal prazdne a dal som odoslat. Vykocilo mi okienko, ze sprava bola odoslana, pritom realne mail som neodoslalo, az v tedy ak som vyplnil a captchu.

Moja otazka. Da sa nejakym sposobom to cele spravit tak, aby sa aj ta reCAPTCHA skontrolovalo v jqery.validate.js? V pripade vedeli by ste mi navrhnut nejake ine riesenie?

Diki za pomoc.
Chamurappi
Profil
Reaguji na pzoliho1988:
Problem je v tom, ze reCAPTCHA sa nekontroluje ci to bolo vyplnene.
Jestli jsem to dobře pochopil, reCAPTCHA 2.0 přidává do formuláře políčko g-recaptcha-response, tak by mělo stačit kontrolovat, zda má vyplněnou value. Nevím, jak se to nastavuje v tom validačním molochu, který používáš, nenašel jsem, že bys ho někde nějak konfiguroval, najdi si k němu dokumentaci, v ní by měl být návod.

Vykocilo mi okienko, ze sprava bola odoslana, pritom realne mail som neodoslalo
Máš to v tom PHP nějak divně. Proč máš oddělené ukazování zprávy o odeslání a skutečné odeslání? To by mělo být pohromadě, ne? Když neproběhne jedno, nemělo by proběhnout ani druhé.

Mimochodem, takový formulář bude skutečně radost vyplňovat. Uživatelé starších prohlížečů neuvidí placeholdery, takže nebudou vůbec vědět, co kam psát, a ti ostatní, pokud omylem vyplní opačně kolonky na e-mail a na telefonní číslo, mají smůlu, nikdy se nedozví, co je s formulářem špatně… další důkaz, že používat placeholder místo <label>u je prasárna. Proč tam tu validaci na straně klienta vůbec děláš, když takhle opovrhuješ uživatelem?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0