« 1 2 »
Autor Zpráva
Chytrák
Profil *
Zdravím, potřeboval bych kód js, který by po zjištění, že uživatel používá IE 9 nebo starší uživatele přesměroval na jinou webovou adresu. Jak na to?
Keeehi
Profil
Chytrák:
Kromě toho že to je fuj, tak se to dělat už na servru. Ušetříš http požadavek a navíc místo přesměrování to můžeš rovnou podstrkávat. Tudíž růžnm prohlížečům se bude zobrazovat různý obsah na stejné adrese.
Chytrák
Profil *
Tak mi dejte nějaký kód, který by to uměl
Keeehi
Profil
potřeboval bych, dejte - trochu slušnosti pro příště určitě neuškodí

<?php
if(preg_match('~MSIE [2-9]\.~', $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'])) {
    // kód pro IE 9 a méně
} else {
    // kód pro ostatní prohlížeče
}
Chytrák
Profil *
ok, omlouvám se, ještě by mě zajímalo, kam doplním přesměrování?
lionel messi
Profil
Chytrák:
ještě by mě zajímalo, kam doplním přesměrování?

Žeby do časti // kód pro IE 9 a méně? :-)

Pardon, odpoveď neveľkej kvality. Lepšie je riadiť sa Keeehiho radou.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Chytráka:
K čemu to potřebuješ? Uživatelé starších Explorerů se od uživatelů s jinými prohlížeči prakticky neliší, nejde najít situace, kdy se vyplatí posílat je na jinou stránku na podkladě identifikace prohlížeče. Když na tvoji stránku přijdu s Firefoxem 1, tak ten toho umí méně, než Explorer 9, ale toho nepřesměruješ?
Keeehi
Profil
Chytrák:
Není třeba přesměrovávat. Je to ta varianta s dvouma různými obashy na jedné adrese.
Chytrák
Profil *
Potřebuji to přesměrování, kvůli opravdu špatnému vzhledu webu v Explorerech 9 a starší. Jsem téměř začátečník a potřeboval bych kompletní kód, který uživatele Explorerů 9 a starší přeměruje na jednu stránku, a ostatní prohlížeče na jinou adresu.
lionel messi
Profil
Chytrák:
Jsem téměř začátečník a potřeboval bych kompletní kód, který uživatele Explorerů 9 a starší přeměruje na jednu stránku, a ostatní prohlížeče na jinou adresu.
Na to ti postačia podmienené komentáre bez presmerovania. Alebo uveď odkaz na živú ukážku a poradíme, čo konkrétne treba opraviť (a ako). Presmerovanie naozaj nie je vhodné riešenie.
Chytrák
Profil *
Radši bych to přesměrování, v mém případě bude asi vhodnější.
Keeehi
Profil
Chytrák:
Mám lepší nápad, ukaž nám tvoje stránky a my ti poradíme, jak to udělat, aby to i v IE9 a níž vypadalo podobně, nebo alespoň přijatelně.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Chytráka:
kvůli opravdu špatnému vzhledu webu v Explorerech 9 a starší
A v tom Firefoxu 1 snad vypadá hezky?
Když ty sám přijdeš na nějakou stránku a ona ti řekne, že se k obsahu nedostaneš, protože by ve tvém prohlížeči nevypadala hezky, přišlo by ti to v pořádku?

Krom toho mě nenapadá nic (asi krom flexboxů), co by mohlo v devítce způsobit opravdu špatný vzhled a v desítce ne.
Chytrák
Profil *
Neřešte to, prosím. Otázka zněla jasně: Jak přesměrovat uživatele IE 9 a starší na jinou adresu, než ostatní?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Chytráka:
Na špatně motivované otázky nemusíme odpovídat :-)
Keeehi
Profil
Naprosto souhlasím s Chamurappim. A mimo jiné, tu už i odpověď proběhla.
lionel messi
Profil
Chytrák:
Neřešte to, prosím.
My sa ti len snažíme naznačiť, že to naozaj nie je dobrý postup. Prečo zlú situáciu ešte zhoršovať zlým riešením? Ak sa bojíš, že ťa za kvalitu kódu vysmejeme, môžem ťa ubezpečiť, že nič podobné sa nestane. Ak ti prekáža zverejnenie samotného obsahu webu, nahraď inkriminované časti fytopfuom.

Príklad nezmyselného postupu podobného tvojmu:


Pacient: „Mám zadretú triesku v malíčku.“
Doktor: „Odrezať ruku po zápästie.“


Ak si svoj názor rozmyslíš, ozvi sa.
Chytrák
Profil *
Používám Drupal, kde jsem změnil prvky šablony a tudíž to explorer nezobrazuje správně. Možnosti řešení jsem promýšlel asi hodinu a nakonec jsem zjistil, že nejlepším řešením bude přesměrování na stránku s upozorněním. Nezlobte se, ale web bych zde opravdu nerad umisťoval.
Jak tedy upravím kód:
<?php
if(preg_match('~MSIE [2-9]\.~', $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'])) {
    // kód pro IE 9 a méně
} else {
    // kód pro ostatní prohlížeče
}
tak, aby přesměrovával uživatele? Rozumím prvkům html a css (začátečník. Se scripty neumím a v současné době se je ani nemám čas ani možnost učit)
Fisir
Profil
Reaguji na Chytráka:
Možnosti řešení jsem promýšlel asi hodinu a nakonec jsem zjistil, že nejlepším řešením bude přesměrování na stránku s upozorněním.
Tak mysli znovu. Dvě hodiny.
Chytrák
Profil *
Jsem si jistý, že v mém případě se jedná o opravdu dobré řešení. Jen mi prosím napište ten kód
Fisir
Profil
Reaguji na Chytráka:
Máš dojem, že nejlepší možnost, jak může reagovat prodavačka vstupenek na výstavu obrazů na barvoslepého člověka, je poslat ho pryč, protože nedostane plnohodnotný zážitek?

web bych zde opravdu nerad umisťoval
Udělej kopii HTML a CSS (texty nahraď nesmysly) a to všechno vlož na Živá ukázka.
Chytrák
Profil *
Musel bych to přepisovat hodně dlouho. Nechci zkoumat, co je nejlepší, ideální by byl jen ten kód. Neberte to prosím tak, že jsem absolutní d***l, kterého zajímá jen to, jak to přesměrovat a nezajímají ho následky. Vše už mám v podstatě vyřešené a potřeboval bych jen ten kód
Chamurappi
Profil
Reaguji na Chytráka:
jsem změnil prvky šablony a tudíž to explorer nezobrazuje správně
A tohle nesprávné zobrazení je horší než vyhnat člověka pryč?

Jsem si jistý, že v mém případě se jedná o opravdu dobré řešení.
Jsi začátečník, tvá jistota nemá žádnou váhu.


Reaguji na lionela messiho:
nahraď inkriminované časti fytopufom.
To není fytopuf, to je lorem ipsum. O fytopufu ještě nikdo nevytvořil žádný kvalitní zdroj informací :-)
Chytrák
Profil *
Mám vytvořenou kopii webu, která je uzpůsobená jen pro Explorer, nechci je odradit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Chytráka:
A tohle uzpůsobení spočívá v jiném CSS, nebo je i úplně jiné HTML?
Provozovat stejný obsah na více různých adresách není moc dobrý nápad, mimo jiné i kvůli vyhledávačům.
Keeehi
Profil
Chytrák:
No vidíš, a když nám ukážeš i kód, tak ho budeme schopni s největší pravděpodobností upravit tak, aby se to zobrazovalo všude správně. Ano, i taková kouzla umíme.
Chytrák
Profil *
Mám to přepsané do vlastního html a css. Možná to bude znít divně, ale nestojím o správné vyhledávání - dokonce mám web skrytý pro vyhledávače.
Keeehi
Profil
No evidentně o nabízenou pomoc nestojíš. Zřejmě ti ani nejde o nejoptimálnější řešení. V tom případě si tam šoupni
<!--[if lte IE 9]>
<meta http-equiv="refresh" content="0;url=http://example.com">
<![endif]-->
A hotovo.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Chytráka:
Podmíněnými komentáři jde podstrčit Exploreru libovolné CSS i HTML bez jakéhokoliv přesměrování.


Reaguji na Keeehiho:
Tomu bych úplně nevěřil. Už jsem potkal proxy, která hledala přesměrovávací <meta> hlavičky fulltextově a nezajímalo jí, jestli jsou v komentáři.
Krom toho nevidím důvod k ústupku…
Chytrák
Profil *
Už to jde, díky moc :)
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0