Autor Zpráva
Petr Ká
Profil
Ahoj,

neví někdo, jak v SourceTree přidat k jednomu repozitáři více pracovních kopií? Standartně to GIT umí, jen jsem to v ST nenašel...

Díky
Keeehi
Profil
Myslíš jako vytvoření nové větve?
Petr Ká
Profil
Nevím jestli přesně toto hledám, ale vysvětlím:

potřebuji udržovat více kopií (projektů) na PC z jednoho repozitáře. Když udělám změnu v jednom projektu, aby se změny propsali zároveň na všechny lokální projekty, tak i do repozitáře.
Keeehi
Profil
Petr Ká:
Kopie repozitáře není závislá na počítači,ale na složce ve které je umístěná. Proto můžeš provést git clone jednoho repozitáře do různých složek a bude to v pořádku. Když pak něco změníš v jedné z kopií, změna se promítne i do ostatních. Sice ne automaticky,jelikož musíš volat commit, push a pak pro každou pull, aleto by šlo zautomatizovat.

Ovšem je to dost divné. Co se snažíš vytvořit? Třeba to jde nějak lépe jen ty o tom nevíš.
Petr Ká
Profil
Asi ano... Mám vlastní FW, který vyvíjím postupně během vývoje projektů. Když něco upravím na FW projektu A, chci aby se změna promítla i do projektu B. S těma commitama a pullama jsem to dřív dělal, ale po čase se to hrozně rozháže a je to poměrně probém udržovat třeba na 10ti projektech. Dočetl jsem se právě o přidání pracovní kopie (vývoj na jednom repozitáři běží paralerně ve více kopiích a synchronizují se mezi sebou)
Keeehi
Profil
Petr Ká:
Ty commity a pully jsou ale správné řešení. Musíte si uvědomit, že máte 2 role a neměl byste je mezi sebouvzájemně míchat. To může jen vytvářet nechtěnézávislosti.
Jedna role je vývojář FW. Jako vývojář máte jednu lokální kopii a své změny pushujete někam na server. Při vývoji v tétojedné kopii můžete používat větve. Hlavní master je větev, kde by měl být vždy plně funkční FW. A pro vývoj nových vlastností si vždy vytvoříte novou větev, v které budete tuto vlastnost vyvýjet. Když vývoj úspěšně dokončíte, mergnete změny do masteru. Kdyby bylo potřeba třeba mezitím někde něco nutně opravit, můžete si vytvořit novou větev, v ní to opravit, přidat změny a pak se zase vrátit k té dřívější větvi.
Druhá role je uživatel FW. Jste vývojář, který vytváří projekt nad FW v nějaké určité verzi. A automatické aktualizace frameworku mohou být škodlivé. Vy máte svojí aplikaci napsanou pro framework v jedné verzi a když nová verze není zpětně kompatibilní, automatická aktualizace projekt znefunkční. Proto je správné dělat aktualizace na nové verze FW ručně.
Chápu, že když má člověk obě role, tak je v pokušení si to nějak zjednodušit ale není to správný přístup.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0