Autor Zpráva
acemason
Profil *
Mám na webu hlavní stránku jen s výběrem v podobě dvou odkazů s odskokem na hlavní rozdílné podsekce a rád bych aby návštěvník už šel příště na vybranou podsekci na kterou kliknul při první návštěvě.

Nikde jsem nenašel zdroják, nebo radu, jak je možné si, např. pomocí cookies, zapamatovat kam návštěvní porvé šel a podruhé už ho tam směrovat automaticky. Nemáte někdo zkušenost jak se to dá vyřešit???

Díky moc za jakýkoliv tip...
Keeehi
Profil
rozcestník:
if(!empty($_COOKIE['lang']))
     header('Location: http://example.com/'.$_COOKIE['lang']);

ostatní stránky:
if(!isset($_COOKIE['lang']))
    setcookie("lang", "cs");
    //setcookie("lang", "en"); //prostě podle toho kde jsou

To zapamatování není podmíněné příchodem přes ten rozcestník. I když někdy později zavítá do té druhé části webu, tak přesto pokud uživatel zavítá na rozcestník, bude přesměrován do té části, kterou navštívil jako první.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Keeehiho:
setcookie("lang", "cz");
Jen bych chtěl podotknout, že standardní dvojpísmenný kód pro češtinu je cs.
Kdyby třeba acemason chtěl někdy dodělat automatiku podle Accept-Language, narazil by na zbytečnou nekonzistenci.
Juraj Hajdúch
Profil
(1.) Je zapotřebí počítat s tím, že jsou uzivatelé, kteří mají zakázané cookies ve svých prohlížečích, tudíž budou vždy přistupovat ke stránce jako by na ní nikdy nebyli. S tím se nic nenadělá.

(2.) Cookies se dají lehce pozměnit, takže bych tam vložil ještě nějakou ochranu, něco jako
if(in_array($_COOKIE['lang'], $allowed_values)){...}
Keeehi
Profil
Chamurappi:
To rozhodně dává smysl. acemason neuvedl že jde o jazyk, tak jsem si prostě nějaké sekce vymyslel. Ale pro případné další návštěvníky jsem to raději opravil.
Taps
Profil
acemason:
Ještě by bylo možné použít lokální úložiště - http://jecas.cz/zalohovani-formularu
Keeehi
Profil
Na lokální uložišťe bude potřeba javascript. Existuje nějaká statistika o tom, jak velké procento uživatelů má vypnuté cookies, nebo má vynutý javascript a jak moc se tyto dvě skupiny překrývají?
acemason
Profil *
Ono o jazyk nejde,.. jsou to dvě různé sekce v cz.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tapse:
Možné ano, ale pokud se má někam přesměrovávat, přišlo by mi normálnější nechat celou režii na straně serveru.


Reaguji na Keeehiho:
Myslím, že když si uživatel zakáže cookies (nebo prostě nějak zpřísní nastavení soukromí), v drtivé většině případů se tento zákaz vztahuje i na javascriptová úložiště. V Mozille to dokonce funguje tak, že při zákazu cookies jakýkoliv přístup k objektu localStorage vyvolává výjimku.


Reaguji na acemasona:
jsou to dvě různé sekce v cz.
V cs.
acemason
Profil *
Tak s tím pracuji a napadlo mě,... nešlo by to udělat ještě tak, že by bylo možné před kliknutím na jednu nebo druhou sekci, zaškrtnout políčko "příště se neptat" a až poté by se uložilo nastavení pro daný cookies?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0