Autor Zpráva
JosifCS
Profil
Mám tři divy s pevnou šířkou 500px a potřeboval bych, aby se všechny zarovnaly na prostředek, ale pokud je okno dostatečné velké na to, aby se zobrazily v jedné řádce (př. okno široké 1700px = všechny divy v jedné řádce. Okno široké 700 px = divy jsou pod sebou).
Zkoušel jsem to přes float, ale to se rovnají k jedné, nebo k druhé straně. Já bych potřeboval, aby rovnaly vycentrovaně.
Keeehi
Profil
JosifCS:
A jak to má vypadat při 1200?
Tomáš123
Profil
JosifCS:
Niečo ako toto?

Keeehi:
Predpokladám, že narážaš na to trojuholníkové zobrazenie v situácii, kde sa do riadka vojdu iba dva prvky... V ukážka som to nijak neriešil. Vlastne mi v tomto momente ani žiadne riešenie nenapadá.
Bubák
Profil
Já bych to udělal nějak takhle: http://kod.djpw.cz/vrlb
Tomáš123
Profil
Bubák:
Práve som si uvedomil, že sa to dá urobiť aj bez rušenia deklarácii. Nakoniec som to prerobil ešte inak, ale aj tak horšie ako je to tvoje. Dosť dlho som tápal nad tým, prečo nestačí uviesť text-align: center až ku vnoreným prvkom a stále som na to neprišiel...

Mimochodom: 10. riadok je v tvojej ukážke zbytočný.
Bubák
Profil
Tomáš123:
Mimochodom: 10. riadok je v tvojej ukážke zbytočný.
text-align se dědí, pokud nechci, aby obsah divů byl vycentrovaný, což většinou nechci, tak je deklarace na 10. řádku potřebná, jiný smysl nemá.
Tomáš123
Profil
Bubák:
text-align se dědí... jiný smysl nemá
To viem, iba mi nenapadlo, že to tam dávaš kvôli ďalšiemu obsahu. Myslel som si, že to má byť riešenie situácie, keď sa do riadku vojdu iba dva prvky. Zároveň som už prišiel na to, prečo nestačilo mať text-align: center iba u vnoreného <div>-u. Je to tak nezávažný problém, že to tu snáď ani nemusím písať.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0