Autor Zpráva
pharaon.jh
Profil
dělám mobilní web, a chtěl bych tam vložit tlačítko, že se může přepnout na normální verzi webu, ale nenašel jsem nikde žádný kód, jenom mi to furt nacházelo přesměrování na mobilní verzi, ale to už mám.

ale když přepnu z mobilní verze na klasickou, tak jestli se mi to nepřesměruje zpátky na tu mobilní.
juriad
Profil
Udělej odkaz na tu samou stránku, ale s parametrem mode=desktop. V PHP si ten parametr odchytneš a uložíš do cookie. A existenci a hodnotu té cookie budeš používat při logice zobrazování podoby stránky.
pharaon.jh
Profil
tak jsem to vložil za .cz/?mode=desktop, a směruje to furt na tu mobilní verzi
aDAm
Profil
Tak si tam dej tu url co potřebuješ ne? pokud tedy máš rozdílné url.
pharaon.jh
Profil
mám to oddělený, mobilní verze je na doméně 3. řádu

a mám tam teda dávat do url adresy takto /index.php?mode=desktop
mimochodec
Profil
pharaon.jh:
Máš ty dvě verze webu vytvořené? Umíš používat odkaz? Případně: pokud máš jiný problém, umíš ho srozumitelně popsat?
pharaon.jh
Profil
obě verze webu jsou vytvořený, odkazy umím
mimochodec
Profil
Fajn. Takže do desktopové verze dej odkaz na mobilní a naopak.
pharaon.jh
Profil
u tý klasický verze mám v kódu
<script>
var isMobile = navigator.userAgent.match(/(iPhone|iPod|iPad|Android|BlackBerry)/);
 
if(isMobile) {
window.location = "http://m.domena.cz";
}
</script>

a v mobilní mám odkaz na klasickou verzi
takhle jsem to už udělal ale furt mi to směruje na tu mobilní, když kliknu na klasickou verzi
aDAm
Profil
a zkoušíš to na nějakém iphone, ipod apod že? takže když se přepneš na desktop tak ten tvůj JS tě hodí zpět na mobilní.
Chamurappi
Profil
Reaguji na pharaon.jha:
A kde vyhodnocuješ stav té cookie, případně přítomnost parametru mode=desktop? To není něco, co by podporovaly prohlížeče nativně, celou logiku si musíš vyrobit sám.

mám to oddělený, mobilní verze je na doméně 3. řádu
Proč? S tím jsou zbytečné problémy.
pharaon.jh
Profil
aDAm:
zkoušim to na mobilu i tabletu, a přepne se zpátky, nezobrazí se klasická verze

Chamurappi:
tak to nevím jak vytvořit

zatím žádný problém neni, domény jsou registrovaný, a je na nich už obsah, takže už s tím nic neudělám, a domény budou furt funkční
aDAm
Profil
no tak si tam holt budeš muset přidat logiku aby tě to nepřesměrovalo zpět na mobilní a nebo to zkoušet na "nemobilním" zařízení
juriad
Profil
pharaon.jh:
Než vůbec začneš vytvářet mobilní verzi, měl bys spravit tu desktopovou. Všechny stránky jsou prázdné (obsah je kdesi vpravo).

Máš nějaký důvod mít subdoménu pro mobily?
Web může běžet na stejné adrese a bude se na serveru (nikoli v JS) rozhodovat podle User Agenta a hodnoty (a existence) cookie, kterou verzi pošle. Pro jednoduchost můžeš mít globální proměnnou $mode a podle její hodnoty budeš jednotlivé části (ne)vypisovat. A na této proměnné bude záviset také, jaký link na CSS pošleš.
aDAm
Profil
proč jste až tak proti té subdoméně pro mobil? Dyť je to docela běžné řešení: m.vasveb.tld vs www.vasweb.tld appka tak může být rozdělena na dvě a mít úplně odlišné chování.
pharaon.jh
Profil
juriad:
jakej obsah, nebo kde, teprve ten mobilní web plním


aDAm:
souhlasím s tebou, je to nejlepší řešení
Chamurappi
Profil
Reaguji na aDAma:
appka tak může být rozdělena na dvě a mít úplně odlišné chování
Odlišné chování může klidně mít i na stejné adrese.
Provozování stejného obsahu na více různých adresách přináší spíš nevýhody – na mobilní adresy se ti dostávají i desktopoví uživatelé (které pak musíš přehazovat zase zpátky), při sdílení část lidí sdílí mobilní adresu, část desktopovou, vyhledávače také můžou indexovat dvojmo, statistiky bývají roztříštěné a udržovat navěky funkční dvojnásobek adres je větší břímě. Mobilní adresy mívaly smysl v dřívějších dobách jako konvence pro uživatele, kteří se obávali dlouhého/drahého stahování nemobilní verze, což je už pasé, současná generace mobilních brouzdalů tuto zvyklost převážně nezná.

Krom toho, filozoficky vzato, správná URL stabilně identifikovat obsah, ne jeho současné provedení. Je jedno, jestli je to verze uzpůsobená speciálně pro mobil, speciálně pro Explorer, speciálně pro slabozraké nebo speciálně pro leváky – základní obsah a účel stránky bývá stejný, proto má být stejná i adresa. Dodatečné optimalizace, aby tento obsah dobře chutnal různým skupinám, jsou jen (potenciálně proměnlivá) omáčka. Není důvod, aby se jakkoliv projevovaly v adrese.

mít úplně odlišné chování
Kdyby bylo chování fakt úplně odlišné – tedy i jiný obsah – tak by oddělení adres bylo vhodné. Ovšem pak by patrně pozbýval smyslu přepínač mezi mobilní a desktopovou verzí, protože by neexistovaly navzájem ekvivalentní stránky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0