Autor Zpráva
Doominick
Profil *
Přemýšlel jsem tak nad funkcemi stránky (prohlížeče), které běžně nepoužívám

A zajímavé jsou třeba funkce přesunutí odkazu na plochu, která tam pak vytvoří zástupce,
stejně tak když tam přesunu obrázek, tento se tam zkopíruje.
Ovšem k čemu tam je přesunutí textu ? Když si označím text, můžu ho vzít ('drag') a někam přenést, ovšem do textového souboru mimo okno prohlížeče to nic nedělá, na plochu to nejde
jediné co s ním jde je přesunout ho do nějakých vstupních formulářových polí, nebo do nějaké té drop zóny (objekt s atributem a obslužný javascript).

Když ale na stránce nemám vstupní textová pole nebo dropzónu… k čemu je uživatelům posouvání textu? Dá se to nějak využít, a pokud nej, dá se pak přesouvání označeného textu nějak javascriptově omezit?
Keeehi
Profil
Důležitá otázka je, proč je to třeba omezovat? Pokud znáš nějaký rozumný důvod, pak je možné hledat řešení. Ovšem pochybuji, že rozumný důvod existuje.
juriad
Profil
To, že něco ty nepoužíváš neznamená, že to nepoužívají jiní. Každým zásahem do běžné funkce prohlížeče odradíš některé návštěvníky.
Bubák
Profil
Doominick:
ovšem do textového souboru mimo okno prohlížeče to nic nedělá
Mi jde přetáhnout (nejen) text z prohlížeče do textového procesoru LibreOffice Writer a mám za to, že obdobně by to šlo třebas do MS Wordu.
Doominik
Profil *
Právě proto se ptám…

Jestli je nějaké reálné využití, nechci odradit nějaké návštěvníky, kteří by to mohli nějako používat.
To přesunutí do Writeru mi taky funguje, díky. Další editory, co jsem zkoušel ho totiž nebraly.

Bez toho by to byla jen funkce typu…
A: "můžeš označit text vzít ho a přenést do textarey"
B: "a co když textarea na stránce není?"
A: "pak můžeš jen označit text a vzít ho, to je všechno"

Když ale vidím možnost využití, tak tím je to už jasné, už netřeba řešit, jak něco takového omezit. Díky Bubák
Juraj Hajdúch
Profil
používam to (Firefox v36)

1. ak je v texte nejaká URL adresa a nie je to aktívny link, tak ju označím a presuniem do adresného riadku a odenterujem
alebo ak chcem nový tab tak presuniem presuniem vybratý text nad ikonu pre otvorenie nového tabu a automaticky mi danú stránku načíta
2. zložitejšie slová/výrazy takto presúvam do vstavaného inputu pre vyhľadávanie, ak to presuniem nad značku pre nový tab, tak mi automaticky otvorí Google a výsledkami, pre daný výraz/slovo
3. samozrejme formuláre ak je treba...

urýchľuje mi to prácu

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0