Autor Zpráva
StepanMatl
Profil
Dobrý den,

dostal jsem za úkol vyřešit tento problém: https://www.google.cz/search?q=site:navzdybohaty.cz&gws_rd=cr,ssl&ei=xzkVVde8B8PjO6bQgbgL#q=site:navzdybohaty.cz&start=0

Web běží na Wordpressu (achjo :)). Napadá vás prosím, jak se to mohlo stát a jak to odstranit? Díky moc.
Keeehi
Profil
Na začátku stránky máte kód <script type='text/javascript' src='www.sjc9.com/jc/seo.js'></script> který dělá ty problémy. Tak ho někde najděte a odstraňte.
Velmi pravděpodobně někdo využil bezpečnostní chyby wordpressu a zaútočil na stránky. Aktualizujete wordpress a pluginy na nejnovější verzi. Pokud je to dostud neobjevená chyba, tak vám to nemusí pomoct a útočník se může vrátit. Pak nezbývá než doufat že na tu chybu co nejdříve přijdou. Taky by stálo za to zkusit útok vyhledat v log souborech serveru ale pokud jste někde na hostingu, tak k nim s velkou pravdpodobností přístup nemáte. Můžete zkusit poprosit podporu o jejich zaslání.
Taky mohl útočník nějak uhádnout administrátorské heslo. Pak je jedno, jestli je wordpress aktuální když má přístup do administrace. Taky mohl získat přístup k FTP. Nebo je virem nakažený počítač ze kterého se stránky upravují. Těch možností útoku je hodně. Nejlépe tedy vše aktualizovat, pokusit se najít a odstranit všechny viry a všude změnit hesla. Kdyby to šlo, tak nějak monitorovat aktivitu na serveru. Pak už jen doufat, že to stačilo a útočník se nevrátí.

+ Ty nechtěné výsledky se dají z googlu smazat. Jak odebrat stránky z indexu google.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0