Autor Zpráva
KOM
Profil *
Ahoj,
pokouším se rozběhat FB tlačítko sdílení pro každý článek zvlášť na svých připravovaných stránkách. Automatické generování url v tlačítku jsem pořešil pomocí:
data-href="moje stánka.cz<?= $_SERVER["REQUEST_URI"] ?>"

Nyní se pokouším do FB formuláře (po kliknutí na sdílecí tlačítko) dostat aktuální informace z článku. Samozřejmě tak, aby byly ty informace pro každý článek ty aktuální z článku. Články tahám z databáze, kde mám jednotlivé sloupce jako je: nadpis, popis, fotka a další.
Do hlavičky webu jsem vložil:
<meta property=“og:title“ content=“<?php echo $row_novinka_detail['novinky_nadpis']; ?>“ />
<meta property=“og:image“ content=“<?php echo $row_novinka_detail['novinky_foto']; ?>“ />
<meta property=“og:description“ content=“<?php echo $row_novinka_detail['novinky_obsah_kratky']; ?>“ />

Když si poté prohlédnu zdrojový kód vygenerované stránky, do tagu og:title se v pořádku vypíše nadpis aktuálního článku. FB ovsem ve sdílecím formuláři tvrdosijne bere informace z tagu <title></title> :-((( Ten mám pro celý web nastavený jednotný.
Otázka zní - jak přinutit FB formulář načítat informace z og:title?

Ještě jsem se pokoušel tyto údaje přecachovat na FB stránce: https://developers.facebook.com/tools/debug/, ovšem i po použití debugu, mi to vypisuje jakési staré údaje a ještě u každého článku jiné. Titulek článku je ale všude pořád stejný a to ten z <title>. U prvního článku to dokonce neustále generuje, úplně staré informace z meta tagů, které mám už v hlavičce vyremované. U ostatních už se to víceméně generuje správně, tedy až na nadpis článku.

A aby toho nebylo málo, ješte se mi při vložení php volani do og:description u clanku, vypisuje obsah tagu do hlavicky webu :-((( Ale přijde mi, že se to děje jen u článků, které mají fotku. Bez fotky se toto neděje.

Vše je k nahlédnutí na testovacím serveru wedosu: 94781.w81.wedos.ws. Po kliknutí na nějaký konkrétní článek, se dole pod článkem vygeneruje sdílecí tlačítko...

Děkuji všem předem za případné rady...
yFang
Profil
KOM:
Zkus se na stránku podívat v inspectoru/firebugu a zjistíš, že meta tagy nejsou v head, ale až v body. Asi se tam něco dělá javascriptem a rozbije se to. Krom toho používáš špatné uvozovky místo ".
KOM
Profil *
Uvozovky jsem vyměnil. Opravdu Firebug ukazuje, ze jsou meta tagy v <body>, ale přitom když si dáš na stránce přes ctrl+u zobrazit zdroják, tak tam je to normálně v <head>
weroro
Profil
KOM:
Aj s vypnutým JS, to metaznačky vypisuje v body, takže chyba bude niekde inde. Prvú vec vyskúšaj odstrániť BOM, ktorý máš na začiatku súboru.
KOM
Profil *
BOM - bohužel nevím o co jde a ani to nemůžu v kódu nikde najit. Na odkaze je cosi o kodovani UTF-8...
Ono v celkove se mi v tom Firebugu ukazují veci, ktere vubec nemam (nebo si myslim, že nemam) v kodu:
<div id="coFrameDiv" style="height: 31px;">

v head:
<link rel="stylesheet" id="coToolbarStyle" href="chrome-extension://cjabmdjcfcfdmffimndhafhblfmpjdpe/toolbar/styles/placeholder.css" type="text/css"/>

v body:
<body style="margin-top: 31px !important; border: 1px solid transparent !important;">
    <div class="lv_window" style="display: none; top: 423px; left: 731px;">
    <div class="lv_overlay" style="display: none; top: 31px; background-color: rgb(0, 0, 0);"/>
juriad
Profil
KOM:
To je interakce doplňků v chromu se stránku. Nepo

Z nějakého důvodu prohlížeč ukončil <head> předčasně. Nejspíš natrefil na element, který v head nesmí být. Prosím o odkaz na živou ukázku nebo kopii hlavičky ze zdrojáku stránky (Ctrl+U, nikoli z Firebugu).

V hlavičce máš odkaz (toto celé bylo myšleno jako meta, který je však rozpadlý)>:
<meta property="og:description" content="Dne <strong>18. března 2015</strong> se starostka města Bc. Kamila Bláhová účastnila v pořadu Události a komentáře na ČT24 debaty s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem na téma "Prolomení limitů těžby: jak pomoct severu?".<br>
<a href="http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/215411000370318" target="_blank">Debatu</a> můžete sledovat na webu České televize od času 35:37." />
Všimni si špatných uvozovek. Ten zbytek je pak mimo meta-tag. To způsobí ukončení hlavičky.
KOM
Profil *
Ted tomu neruzumím, o jakých uvozovkách to mluvis? Napr. u tohoto clanku zadne uvozovky nejsou a meta tagy jsou i zde v <body>
juriad
Profil
Já jsem popisoval článek 94781.w81.wedos.ws/novinka_detail.php?novinky_id=17.
U toho tebou odkázaného jsou všechny <meta> v hlavičce.
KOM
Profil *
Kdyz v tom druhem clanku zadne uvozovky nejsou, nemuzou tedy ukoncovat predcasne hlavicku <head> a presto jsou veskere meta tagy, podle Firebugu v <body> :-( Takze to asi uvozovkami nebude.
Ale pro jistotu, jake uvozovky bych tedy mel do clanku dat? Pripadne tam ted hodim apostrofy, jestli se neco zmeni...


Takže ted to blbne az od <a href> odkazu na porad CT. Muze byt og:description obsazen odkaz?
V databazi a náhledu kódu stránky, mam odkaz spravne:
<a href="http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/215411000370318" target="_blank">Debatu</a>

Firebug to vypisuje nejak blbe:
<a href=" http:="" www.ceskatelevize.cz="" ivysilani="" 1096898594-udalosti-komentare="" 215411000370318"="" target="_blank"/>
Keeehi
Profil
KOM:
V dokumentaci to přímo není, ale description je logicky textový popis. Tam asi HTML nemá co dělat. Při výpisu použij funkci strip_tags().
KOM
Profil *
Pouzil jsem tedy funkci strip_tags Jak jsem očekával, nic se nezmenilo, tedy az na to, ze se jiz nevypisuje og:description do hlavicky.
Firebug stale hlasi, ze jsou meta tagy v <body>, náhled kodu rika, ze jsou normalne v <head>
Jeste nekoho neco napada, co s tim?
Keeehi
Profil
Další problém je použití utf8 s BOMem. Jakmile jsem těch prvních pár neviditelných znaků smazal, začla se hlavička zobrazovat správně v hlavičce.
KOM
Profil *
To uz mi tu nekdo psal, ale absolutne netusim o cem je rec. Muzes mi poradit konkretneji?
Keeehi
Profil
Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Divný znak (čtvereček) na začátku includovaného souboru v UTF-8
On to není úplně typický BOM, pokud vím, tak ten má 3 bajty a já jich tam viděl 5. Ale ty 3. 4. a 5. odpovídaly BOMu utf8.
KOM
Profil *
Ahoj, takže jsem se snad zbavil toho BOM a meta tagy se pres Firebug objevuji v hlavicce.
Problem ale porad trvá, sdileci protokol neustale nacita misto og: title, tag <title>


Jeste jsem zkusil vyremovat tag <title>, pouzil Object Debugger od Facebooku pro precachovani informací...
A nic. Porad to tam vypisuje stare udaje z tagu <title>. Jak vlastne ten Object Debugger od FB funguje?
KOM
Profil *
Uf... byly to nervy, ale vypadá to, že se zadařilo a vše už maká, jak má. Chyba byla ve volání adresy celého webu v og:url

Měl by jeste ale 2 dotazy.
- Jak urcit nejaky defaultni obrazek, ktery se nacte do og:img když nebude u článku žádný přiřazený obrázek z DB? Ted se tam nacita nejaky nahodny obrazek z webu.
- Jak presne funguje cachovani informaci na https://developers.facebook.com/tools/debug ?
stačí zadat adresu: http://94781.w81.wedos.ws a prepsat informace nebo musim zadat adresu: http://94781.w81.wedos.ws/novinka_detail.php?novinky_id=19 a kazdy clanek precachovat zvlast?
Keeehi
Profil
KOM:
Jak urcit nejaky defaultni obrazek, ktery se nacte do og:img když nebude u článku žádný přiřazený obrázek z DB? Ted se tam nacita nejaky nahodny obrazek z webu.
<meta property=“og:image“ content=“<?php echo (!empty($row_novinka_detail['novinky_foto'])) ? $row_novinka_detail['novinky_foto'] : "url-defaultního-obrázku" ; ?>“ />
Něco takového. Záleží na tom, co vám při neexistenci vrací databáze.

Jak presne funguje cachovani informaci na https://developers.facebook.com/tools/debug ?
stačí zadat adresu: http://94781.w81.wedos.ws a prepsat informace nebo musim zadat adresu: http://94781.w81.wedos.ws/novinka_detail.php?novinky_id=19 a kazdy clanek precachovat zvlast?
Velmi pravděpodobně to budete muset udělat pro každou stránku zvlášť. Ale dá se to jednoduše otestovat. Najděte si 2 staré nakešované, jednu obnovte a zjistěte, zda se obnovila i ta druhá.
KOM
Profil *
Nanačtení "prázdného" obrázku mám pořešeno takto:
    <?php 
      if ($row_novinka_detail['novinky_foto']) { 
      echo "<img src=\"images/fotky/".$row_novinka_detail['novinky_foto']."\" width=\"657\">";} 
    ?>a ještě jedna blbost. dá se nějak navolit, aby se obrázek zobrazoval přes celou timeline a nebyl to jen čtveřeček?
Keeehi
Profil
Všechny sdílení s velkým obrázkem na mé tajmlajně mají <meta property="og:type" content="article" /> Řekl bych že to bude ono. Případně tady jsou další možnosti.
KOM
Profil *
tak jsem dohledal, ze minimální velikost pro to, aby se obrázek zobrazil přes celou timeline je: 600x315. Já mám sice šířku obrázku 730px, ale výšku mám jen 200px. Když tam dám v poměru těch 315px, obrázek je přes celou timeline...
Kacenka
Profil *
Ahoj jen dotaz muze se timto sirit i vir?

Vaše odpověď

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0