Autor Zpráva
wlashack
Profil
Zdravím, mám okno na adrese http://martinvlach.cz/onlinekarty/otazky.php , které je nadefinováno takto:

onclick="window.open('otazky.php','_blank','resizable=no,scrollbars=no,width=438px,height=608px,top=0,left=0,toolbars=no,menubar=no,location=no')

Jinak řečeno - rád bych, aby zůstay všechny prvky okna skryté, ale ony se přesto ukazují (adresní řádek, svislý scrollbar, oknu jde měnit velikost... Co mám špatně?
Díky.
juriad
Profil
Na ty dodatečné parametry se nespoléhej, prohlížeč je může s klidným svědomím ignorovat. Můj se dokonce nebude řídit žádným z nich, protože namísto nového okna otevře nový panel.

Máš nějaký důvod okno některým uživatelům takto omezovat? A tobě se nové okno, tedy nikoli nový panel, ukáže na zadaných souřadnicích a se zadanou velikostí? Přebývají jen ty ovládací prvky?
Joker
Profil
wlashack:
Co mám špatně?
Ten původní požadavek. Snažit se skrývat ovládací prvky v době, kdy ve většině prohlížečů je stránka jen nějaký panel (záložka/list) v rámci okna prohlížeče a ty ovládací prvky stejně nemá (jsou společné pro všechny stránky), trochu anachronismus.
Navíc z pohledu návštěvníka stránky ani nestojím o to, aby má stránka schovávala adresní řádek a podobně.

Z pohledu webmastera bych sice možná nad uživateli měl raději větší kontrolu, ale o prohlížeči rozhoduje návštěvník a ne webmaster.
wlashack
Profil
Mně nejde vůbec o to uživatele jakkoli omezovat. Spíš jsou ty prvky úplně zbytečné a jen zabírají místo na obrazovce, protože tohle okýnko se používá společně s obsahem stránky, která je v hlavním okně prohlížeče. Čili mi šlo o to, aby uživatel viděl maximum z hlavního okna a tohleto "pomocné okno (které si může, ale nemusí zobrazit) mu zabralo minimum výhledu.
Ale pochopil jsem, že není chyba v zápisu, ale v interpretaci prohlížečem a tak to nemá smyl řešit. Tím, že nejsem rutinér, jsem tyto věci nevěděl.
Díky!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0