Autor Zpráva
tester
Profil *
Chtěl bych si na internet dát vlastní aplikaci Google Maps Javascript API v3 a zajímá mě jestli je možné to dát přímo na nějaký webový prostor na Googlu zdarma. Totiž aby ta aplikace zbytečně neztratila na rychlosti kdybych to dal na nějaký free hosting. Je to jen zkušební kód mapky který mají v tutorialu. No a vzhledem k tomu, že google nabízí různé API pro developery, tak si myslím že by to jít mělo. Chtěl bych vyzkoušet jestli tam někdo bude chodit když to zveřením na googlu a podívat se jaká tam bude návštěvnost (ne, mým cílem není aby tam chodilo hodně lidí, právě naopak bych chtěl aby tam nechodil skoro nikdo kromě mě :-) A právě s kvůli tomu potřebuju abych tam mohl dát i stránku php, která podle IP adresy rozliší jaká mapa (jaké html) se tam načte. Když tam bude moje adresa tak se načte jiné html, než když tam bude někdo jiný. Prostě a jednoduše, pro sebe bych tam dal tu mapku (html kód) co je tady:
developers.google.com/maps/documentation/javascript/tutorial
a když by tam byl někdo jiný tak bych tam chtěl dát něco podobného, ale aby to bylo zamknuté, takže by nešly prohlížet popisky (názvy měst, zemí apod.) a aby nešlo manipulovat s mapou, ani přibližovat a oddalovat. Čímž bych ve výsledku používal tu mapu jen pro sebe.

Moderátor Chamurappi: Titulek „Google maps API“ nevystihoval podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
tester
Profil *
Zkoušel jsem na
https://sites.google.com
vytvořit stránku, ale vypadá to, že tam nejde vytvořit vlastní php stránku s dynamickým obsahem. Nevíte jak to vyřešit? Aby se zobrazil jiný obsah když někdo přijde z jiní IP adresy než moje.
Chamurappi
Profil
Reaguji na testera:
Ty chceš kvůli zdánlivě zázračné rychlosti stránky, která načítá mapu a má běžet jen tobě, hostovat svoje PHP na serverech Googlu? To je docela absurdní a pravděpodobně nesplnitelný požadavek. Co by z toho Google měl?
Proč si myslíš, že místní hosting musí být pomalejší než Google?
Proč si verzi, která má být exkluzivně pro tebe, neprovozuješ na localhostu?

a aby nešlo manipulovat s mapou, ani přibližovat a oddalovat
To pak chceš spíš statickou mapu než JS API.
tester
Profil *
Google hostuje nejspíš tisíce stránek (sites.google.com) které jsou taky pouze pokus a nic z toho nemá. Ještě mě napadá jiná možnost. Zkusit založit normální stránku a na jednu z nich povolit přístup jen sobě. Podle tohoto návodu by to mělo jít:
https://support.google.com/sites/answer/1387646?hl=en
ale to mi asi moc nepomůže. Já tam potřebuju dát javascript a html (Maps Javascript API v3) a zkoušel jsem to a nešlo to tam dát do té stránky. Je ta tlačítko <html> a když na to kliknu tak se otevře okno do kterého mám dát to html. Jenže po odsouhasení se objeví hláška že se to nezdařilo.


V podmínkách licence té aplikace je že musí být sdílená tedy by měla být umístěná na netu. Což právě chci udělat. Jenže nevím jak tam tu aplikaci mám dostat na tu stránku. Myslím že by to mělo jít když je to od googlu. Jde o to že tam chci dostat vlastní kód s Maps Javascript API v3, abych si mohl vytvořit vlastní vzhled a konfiguraci.
tester
Profil *
Jak importovat do projektu script.google.com
javascript který se nachází v mém projektu v Google Developers Console?

Mám html kód
<script type="text/javascript"
src="https://maps.googleapis.com/maps/api/js?key=AIzaSyAfuTJjzfRt82f3R7YlqWCaFmeAXgxEQGQ&sensor=FALSE">
</script>
který importuje javascript do html, no a když to chci importovat do script.google.com abych mohl použít funkce map tak co musím udělat?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0