Autor Zpráva
Annie
Profil
Lze nějakým stylem pomocí css dát inputu možnost chcecked? Potřebuju, aby jeden input byl už od začátku zaškrtnutej, ale mám k dispozici jen css...
lionel messi
Profil
Annie:
Lze nějakým stylem pomocí css dát inputu možnost chcecked? Potřebuju, aby jeden input byl už od začátku zaškrtnutej, ale mám k dispozici jen css...

Postačí obyčajný HTML atribút checked.

Živá ukázka
Odkaz
Annie
Profil
To je právě problém - nemám ani HTML :D

Je to ve wordpressu, kde je
<div class="supermarket">
    [checkbox supermarket id:gourmet-supermarket "yes"]

což bude předpokládám nějakej plugin upravovanej pomocí PHP...
Trejpa
Profil
Annie:
což bude předpokládám nějakej plugin
Vypadá to tak. Nejpřirozenější řešení je přečíst si dokumentaci daného pluginu a zjistit, zda nemá nějaký parametr nastavující žádané zaškrtnutí, klidně bych zkusil dát do závorky další text checked.

CSS nemůže měnit zaškrtnutí. Ale skript by mohl. Pokud má políčko ID gourmet-supermarket, použij následující skript někde pod políčkem:
<script>
document.getElementById('gourmet-supermarket').checked=true;
</script>
Annie
Profil
no nejsem si jistá, zda zaprvý je možná dát do wordpressu do toho editovacího pole vloženej script... navíc ani nevím jak je na tom wordpress a <script>
Trejpa
Profil
Annie:
Když nevíš, tak to máš těžké.


Pro ty, kteří třeba uvěří radám diskutujících a nebojí se je vyzkoušet:
Nad editačním políčkem při psaní článku ve Wordpressu se nachází přepínač mezi upravováním článku v editoru a HTML. Je označen slovy Editor a HTML. Skript, aby fungoval, se vkládá do políčka po přepnutí na HTML jako vložený HTML kód.
Annie
Profil
Stačí to i bez té jízlivosti :)
vím, kde se přepíná do html - jen jsem si nebyla jistá, jak se to v tomhle případě všechno dohromady spolu popere :) což nepopralo..


každopádně když by někdo řešil něco podobného, tak vyřešeno... :)
Pomohlo přidání "default:1"

<div class="supermarket">
    [checkbox supermarket default:1 id:gourmet-supermarket "yes"]
Trejpa
Profil
Annie:
Pomohlo přidání "default:1"
Což samozřejmě závisí na tvém (nám neznámém) pluginu, takže u jiného pluginu toto řešení velmi pravděpodobně fungovat nebude. Ve tvém případě jde však o správné řešení.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0