Autor Zpráva
iiic
Profil
Nevíte někdo, jak/jestli lze ukončit kiosk mód v Chrome? (pod Windows)

Je to takové to, jak se Chrome nahodí na celou obrazovku bez jakýchkoliv ovládacích prvků, že uživatel tedy vidí jen stránku
spouští se nějak takto: "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --kiosk http://seznam.cz

Jenže, jak se ukončtuje? Jediné, co mi na to fungovalo je ALT+F4, jenže já bych potřeboval aby se dalo tohle nějak udělat na klik ve stránce.

Nenašel jsem nic, jak ukončit kiosk mód, nic jak javascriptem zavřít prohlížeč (musím celý prohlížeč, nestačí aktuální karta, to se totiž kiosk mód neukončí, ale otevře poslední spuštěnou stránku). Ještě jsem si říkal, jestli si nevytvořit nový protokol v registru, který by nějak volal .bat soubor, přes který by snad už prohlížeč šel ukončit, ale to je jednak dost krkolomné a pak taky nevím, jestli by to skutečně vůbec šlo.
_es
Profil
Nič, ako zavretie celého prehliadača z JS samozrejme nejde. Ako by sa ti páčilo, ak by ti nejaká zlomyseľná cudzia stránka zavrela celý prehliadač? Ide zavrieť len aktuálnu „kartu“, no len vtedy, ak bola otvorená v JS (cez window.open). Teda ak bude v prehliadači otvorená len jedna taká karta, tak by sa prehliadač mohol celý ukončiť aj v JS.
Chamurappi
Profil
Reaguji na iiice:
Potíž je v tom, že stránky nalistované uvnitř by musely mít větší práva, než běžné internetové stránky mívají a takové povýšení pravděpodobně není účelem kiosk módu.

Našel jsem, že existuje i něco jako Kiosk App a to by asi mohlo dávat své aplikační stránce vyšší práva. Mohlo by to snad být na úrovni HTA, které podporuje Explorer, nebo XULu, které podporuje Mozilla. Mám zkušenosti s HTA, kde většina webových bezpečnostních opatření neplatí – skript tedy může zavřít stránku, upravovat soubory na disku, AJAXem stahovat z cizích domén, povídat si se skripty v cizích rámech atd., ale zase tam nejsou záložky (a obecně nic z prohlížečového uživatelského rozhraní).
iiic
Profil
Co jsem zkoumal, tak jsou na to asi 2 možnosti… buď je na to plugin ( https://chrome.google.com/webstore/detail/close-kiosk/dfbjahmenldfpkokepmfmkjkhdjelmkb ) do prohlížeče, který po zadání adresy http://closekiosk ukončí prohlížeč


a pak druhá možnost - do registru zapíšu:
REGEDIT4

[HKEY_CLASSES_ROOT\quit]
@="URL:quit Protocol"
"URL Protocol"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\quit\shell\open\command]
@="wscript \"C:\\quit-chrome.js\" \"%1\""

a v tom je cesta k souboru quit-chrome.js který obsahuje:

var shell = new ActiveXObject('WScript.shell');
shell.Exec('taskkill /IM chrome.exe');

a takhle to taky jde, zadáním 'quit://chrome' a je po něm.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0