Autor Zpráva
doblo
Profil *
Zdravím.

Potřebuji poradit, jak udělat live streaming audia (nikoli videa) na web.

Požadavky:
- asi 50 posluchačů
- na vlastním webu (html, popř. wordpress)
- trvání 3 h (opakovaně)
- aby to bylo ZDARMA (pro mě i pro posluchače)

Na internetu existují stovky různých služeb v tomto oboru, např. mixlr, ale buď je to zpoplatněno nebo to je časově omezeno, nebo to nelze vložit na vlastní web.

Potřeboval bych to vložit do klasické html stránky (popř. bych nainstaloval wordpress a využil nějaký plugin).

Ideálně bych si představoval využít něco jako Muses Rdio Player (www.muses.org) ale nevím jak zdarma získat "streaming url".

Mám doménu a NoLimit hosting u WEDOSu.

Děkuji za rady
Keeehi
Profil
Jak moc hezké řešení to ma být? Využít by se dalo streamů na YouTube. Vložit YouTube přehrávač na své stránky je velmi jednoduché a když nejde o video, tak není problém ho skrýt. Pokud chceš vědět, jak dostat stream na YouTube tak mám velmi dobré zkušenosti s obsproject.com
Fastman
Profil
Keeehi:
Pokud by chtěl vysílat audio na YouTube, tak by musel mít všechny potřebné synchronizační licence k hudbě, jinak by mu to zablokovali. Samozřejmě je nutnost mít i tyto licence u normálního internetového rádia.
Keeehi
Profil
Fastman:
Takže YouTube má navíc tu výhodu, že automaticky hlídá legálnost streamu.

Jsi si jistý, že to dělá v reálném čase? To že to dělá u nahraných videí vím ale jestli to dělá i u live eventů, tak to netuším.
Fastman
Profil
Keeehi:
Jsi si jistý, že to dělá v reálném čase? To že to dělá u nahraných videí vím ale jestli to dělá i u live eventů, tak to netuším.
Ano dělá to v reálném čase. YouTube ale není dobrý prostředek pro streamování audia (rádia).
doblo
Profil *
Dík za rady. S tím youtube by to si myslím celkem šlo, nevěděl jsem, že jde vypnout obraz. Už jsem to dokonce na nečisto vyzkoušel, funguje to. Vložil jsem ten stream i na vlastní stránky.

Zeptám se ještě takto: někteří dělají live stream tak, že nabídnou posluchači ke stažení soubor ve formátu m3u (playlist), ve kterém je odkaz na stream. Ten odkaz obvykle vypadá takto: http://www.live.domena.cz:8000/něco.mp3 (místo 8000 tam někdy bývá např. 8080 nebo 8081).

Jak byste udělali toto? Playlist i subdoménu samozřejmě umím vytvořit, jde mi o to jak získat odkaz ve tvaru http://www.live.mojedomena.cz:8000/něco.mp3

Přiznám se totiž, že bych nejraději ten streaming provozoval sám, bez využití nástrojů od Google, Youtube a spol.
Jan Rippl
Profil
doblo:
1) Objednat vlastní server (VPS, dedikovaný,...)
2) Nainstalovat na něj operační systém (např. Debian)
3) Na něj potom nainstalovat streamovací server (Icecast, Shoutcast)
4) Nasměrovat na tento server doménu, či subdoménu
5) Nainstalovat na klientský PC nějakého streamovacího klienta (např. Mixxx, IDJC, apod.)
6) Na své stránky vložit odkaz z příslušného streamovacího serveru či vložit nějaký Java based přehrávač
Amunak
Profil
Pokud to chceš dělat "správně", budeš potřebovat streamovací server jako zmiňovaný Icecast. Nemusíš ovšem nutně mít dedikovaný server, pro menší publikum není problém rozjet všechno na localhostu (ale budeš potřebovat veřejnou IP adresu).

Velmi primitivní, ale funkční řešení je taky TeamSpeak server nebo něco podobného. Kodeky jdou nastavit i tak, aby šla streamovat i poslouchatelná hudba v relativně slušné kvalitě. Výhoda je, že rozběhání a nastavení takového serveru je oproti něčemu jako Shoutcast docela primitivní.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0