Autor Zpráva
Rubi_CZ
Profil
Ahoj lidi
chtěl bych se zeptat jak udělat dejme tomu ze mam www.domena.cz/function/hashtag/ aby se to přesměrovalo na www.domena.cz/hashtag/ , pokud mě chápete. :D Ono se to špatně popisuje, ale už jsem to viděl na spoustě webech. :)
Díky za odpověď :)
SirDoxik
Profil
Nevím jak to přesně myslíš, existuje ta složka .cz/hashtag nebo ne?
Rubi_CZ
Profil
SirDoxik:
Právě že existuje jen ta www.domena.cz/function/hashtag/, ale já prostě chci aby to nějak na oko v URL šlo že napíšu toto www.domena.cz/hashtag/ a budu tam. Omlouvám se za mé špatné vysvětlovací schopnosti, fakt nwm jak to lépe popsat :D
Marschmallow
Profil
Rubi_CZ:
Zřejmě myslíš podstrkávání pomocí mod_rewrite v .htaccess. Po zadání /hashtag se zobrazí obsah /function/hashtag:
RewriteEngine on
RewriteRule hashtag function/hashtag
Rubi_CZ
Profil
Díky moc. A nevíte jeste někdo jak udelat aby to bylo podobné i s uzivatelama za domenou? Vím jak udělat aby bylo treba www.domena.cz/u/jan.novak, ale chtěl bych aby to bylo www.domena.cz/jan.novak. Protože tím způsobem co jsi mi napsal by to nešlo. :)
Marschmallow
Profil
Rubi_CZ:
Pokud bys pro každého uživatele dělal nové pravidlo, tak to jde:
RewriteEngine on
RewriteRule jan.novak u/jan.novak
Rubi_CZ
Profil
Marschmallow:
Jasně, ale takhle bych musel každýmu uživateli přidávat zvláštní pravidlo, nejde to nějak jednotně?
Davex
Profil
Podle čeho se má rozlišovat, že se jedná o hashtag nebo o uživatele? Nebylo by jednodušší tuto rozhodovací logiku přenést přímo do webové aplikace?
Rubi_CZ
Profil
Ne tak, hashtag bude na www.domena.com/hashtag/$hashtag a jen uživatelé budou na www.domena.com/uzivatel. Samozřejmně potřebuju udělit ještě vyjímky u názvů kde jsou stránky (www.domena.com/terms a podobně.) V tomto případě nebudu chtít přece zobrazit uživatele se jménem "terms" ale index ve složce s názvem "terms"
Kubo2
Profil
Rubi_CZ:
V tomto případě nebudu chtít přece zobrazit uživatele se jménem "terms" ale index ve složce s názvem "terms"
V takom prípade sa pred riadok s pravidlom RewriteRule dáva podmienka RewriteCond, či požadovaná adresa náhodou nie je existujúcim adresárom alebo súborom:

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ...
Rubi_CZ
Profil
Mockrát vám všem děkuju, už to mám :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0