Autor Zpráva
quatzael
Profil
Potřeboval bych nějakým způsobem v mé sekci admin sledovat online co dělají návštěvníci na stránce.
Existuje na to nějaké osvědčené řešení? Nebo si musím veškeré aktivity uživatelů ukládat průběžně do databáze a z ní potom číst?

Potřeboval bych zjistit: kolik uživatelů si právě stránku prohlíží, kdy a odkud na ní přišli, jak jsou na ní dlouho. Kolik už učinili návštěv v posledním měsíci apod..

Máte s tím někdo prosím nějaké zkušenosti?
Díky za rady.
ProbablyYes
Profil
Pokud hledáš hotové řešení, pak Google Analytics.
quatzael
Profil
To asi budu používat stejně. Jenom všude čtu, že to neumí spoustu základních věcí, takže potřebuju něco sofistikovanějšího..
aDAm
Profil
Tak si při requestu toho tvého uživatele ulož co se chystá dělat a pak si to zobrazuje. Není potřeba hledat v tom něco složitého, záleží co chceš o nich vědět. Já si takto logoval odkud ten člověk přišel, nějaké info o jeho PC a stránku kterou aktuálně navštěvuje.
snazimse
Profil
quatzael:

Nic moc lepšího není podle mě. Analytické nástroje GWT a GA, jsou nejsilnější.
smiesek
Profil
quatzael:
neumí spoustu základních věcí
a jaké například?
quatzael
Profil
smiesek:
Já si to přesně nepamatuju, prostě všude obecně čtu co všechno GA neumí.. Já jsem s tím ještě nepracoval tak konkrétně nevím.

Ale to, co potřebuju já, je abych viděl online počet uživatelů, kteří jsou právě na webu. Když si třeba jednoho rozkliknu, abych viděl jaký stránky postupně navštěvoval, na co klikal a jak dlouho tam byl.

Různě z toho dotsávat statistiky a samozřejmě i projíždět historii..
smiesek
Profil
quatzael:
aha, tak to já bych asi na Vašem místě ani neztrácela čas číst tím, co to neumí, když podstatné je, že chcete vědět, zdali to umí to, co požadujete. Ale tak třeba někdo zkušenější se chytí a dá Vám typ, zdali to lze za pomocí GA sledovat.
snazimse
Profil
quatzael:
Ale to, co potřebuju já, je abych viděl online počet uživatelů, kteří jsou právě na webu.

Toto lze bez problému, stačí jít na záložku v Reálném čase->Přehled.Doporučuji si projít celý nástroj.
Jenicek
Profil
co jednoduše nějaký ajax načítání dat kde se bude zapisovat/přepisovat informace o danném uživateli?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0