Autor Zpráva
Rodgers23
Profil
Zdravím, mám menší problém se kterým si nevím moc rady. Do svého webu jsem si přidal plugin od ajaxu na scrolling stránky. Na uvodní stránce potřebuji zobrazit data z databáze od 0 do 10 a při posunutí posuvníku dolů se mi načte stránka page2 na které chci mít data od 10 do 20, na stránce page3 od 30 do 40 atd. Jenže nejde mi nastavit limit v sql dotazu. Když to mám takto nastavené jak to uvádím, tak se mi zobrází jen page2 a nic víc. Ale když dám limity všelijak jako např. page1: 0,10; page2: 10,11; page3: 21,12 tak mi to funguje. A když dám vypsat limity jen prvních deset záznamů, tak mi to jde taky. Tak kde mám problém? :-)

$sql = "SELECT t.type_reference, t.type_name, s.*, UNIX_TIMESTAMP(s.posted) as timestamp, p.name as poster_name,p.surname as poster_surname, r.name as profile_name, r.surname as profile_surname,  i.image, v.video_id, l.URL, l.description FROM statuses s LEFT JOIN statuses_images i ON s.ID=i.id LEFT JOIN statuses_videos v ON s.ID=v.id LEFT JOIN statuses_links l ON s.ID=l.id , status_types t, profile p, profile r WHERE (s.view='friends' AND t.ID=s.type AND p.user_id=s.poster AND r.user_id=s.profile AND ( p.user_id={$user} OR r.user_id={$user} OR ( p.user_id IN ({$network}) AND r.user_id IN ({$network}) ) )) OR (s.view='friendscountry' AND t.ID=s.type AND p.user_id=s.poster AND r.user_id=s.profile AND ( p.user_id={$user} OR r.user_id={$user} OR ( p.user_id IN ({$network}) AND r.user_id IN ({$network}) ) )) ORDER BY s.ID DESC LIMIT 0,10";
Radek9
Profil
Rodgers23:
V uvedeném kódu to stránkování ani nemáš. Ale ve zkratce to bude nějak takhle:

"LIMIT " . (($page - 1) * 10) . ", 10"

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0