Autor Zpráva
Vilak
Profil
Zdarec. Potřebuju poradit se scriptem, do kterého budu moct vkládat text, obrázky a soubory a tyto věci nějak seřadit...
Umím vytvořit script na vkládání textu, na náhled a následné uložení (a upravení), taky umím vytvořit galerii a nahrávat soubory, ale nevím, jak to spojit.
Představuji si to tak, že bych psal klasicky článek, do které bych na určité místo vložil třeba obrázek apod. a takto by to třeba vypadalo: http://scenecore.cz/diy---dekorace-do-pokoje---motivacni-citaty
Takže by se obrázky zařadili tam, kde byhc je vložil, ale nevím, jak to udělat. Napadlo mě použit nějaký WYSIWYG, třeba CKEditor, ale nevím, jak to tam funguje (to nahrávání souborů/obrázků).
Poradíte? :)
Hando
Profil
Ahoj.

No, úplně nevím, na co se vlastně ptáš...
Asi nemá smysl se psát s vlastním JS řešením, jelikož současné WYSIWYG editory (nadstavby textarea) jsou celkem dobře fungující. Já třeba používám TinyMCE, ale odpověď bude principiálně stejná i pro CKEditor.
Vkládání fotek funguje tak, že je buďto už máš nahrané na serveru, nebu je prostě nahraješ prostřednictvím uploaderu. Zde jsou dvě možnosti - buďto využiješ nějaké komerční placené řešení přímo od tvůrce editoru, nebo nějaké volně dostupně rozšíření 3. strany (tak to dělám já...), které zastane stejnou funkci. Následně si obrázky napozicuješ a hotovo.
No a následně celý výstup můžeš nějak upravit a uložit do DB. Toť vše, nic na tom není...
Co máš konkrétně za problém?
Vilak
Profil
Nevím, jak dané obrázky/soubory napozicovat. Ono to asi půjde jen přes JS, se kterým bohužel moc dobře neumím, ale nevím, jak mám nahrát nějaký obrázek/soubor na web a následně ho hned při tom napozicovat do textu tam, kde chci... Proto se ptám na nějaké ty WYSIWYG, ale tam zas nevím, jak přesně to nahrávání souborů funguje (kam se to uloží, jak se to zpracovává apod.).
tomix
Profil
Vilak:

ale nevím, jak mám nahrát nějaký obrázek/soubor na web a následně ho hned při tom napozicovat do textu tam, kde chci
ale tam zas nevím, jak přesně to nahrávání souborů funguje (kam se to uloží, jak se to zpracovává apod.).

Pokiaľ robíš na lokále tak si to nakopíruješ kde potrebuje štandartným sposobom do nejakého adresára napríklad Images alebo Obrázky a cez ľubovolnú nadstavbu CKEditora či iného WYSIWYG editora si ich vytiahneš do textu a jednoduchým pohybom myši si posunieš obrázok kam potrebuješ. Pokiaľ máš webhosting tak si tie obrázky nahráš cez FTPko a zvyšok je zhruba rovnaký. Pokiaľ máš respektíve budeš mať nejaky slider alebo webgaleriu tak o pozície sa postaraju same. Alebo pomocou kúska CSS kódu si upravíš pozície sám ako potrebuješ.
Hando
Profil
S výhodou se dá použít třeba toto:
http://www.roxyfileman.com/demo
Můžeš si vyzkoušet, jak vypadá manipulace s obrázky atd. Ono to pozicování není nijak složité - buďto přerušit tok textu, nebo mu nastavit obtékání.

Zrovna ten Roxyfileman je i v češtině a o veškerou práci se postará - je to jednodušší než se snažit plácat nějaký vlastní uploader. Vyzkoušej a uvidíš. Navíc si vždy můžeš nechat zobrazit zdrojový kód výstupu z editoru a případně si ho doupravit tak, aby to dělalo přesně to, co je potřeba. Případně si vytvořit nějaké rozšíření pro editor, kdy bude jednoduše jedním kliknutím pozicovat obrázky vpravo/vlevo atd. Ale to už je asi zbytečně komplikované...

tomix:
Pokiaľ máš webhosting tak si tie obrázky nahráš cez FTPko a zvyšok je zhruba rovnaký.
No, to pro případ, že si bude vše dělat sám - jakmile bude potřeba někdo další na psaní článků, tak už je to, řekl bych, kostrbaté řešení a předpokládá už nějaké pokročilejší znalosti (oproti BFU). :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0