Autor Zpráva
serverteam.sk
Profil
Ahojte používám mnou překopaný systém PHP-Fusion a napadlo mě že bych mohl přidat v určitých časech efekty (pádání vloček/listí/srdíček) Javascriptové kůdy sem již dokopal k ůplnosti ale potřeboval bych vytvořit administraci ale nevím jak

Představa: Rozjížděcí okýnko ve kterém by byly možnosti : Nic, Valentýn,Vánoce,podzim , při kliknutí na podzim by se automaticky každému kdo stránku navštíví spouštěl script zajištující padání listí a při prekliknutí na na něco jiného by se automaticky přepnul

Funkčnost :Při otevření stránky by php script zkontroloval obsah pole tabulky a následně spustil daný script

Návrh kódu . 1 zjištění obsahu pole v tabulce
2 pomocí pravidel které se používají při formulářích (přihlášení)by se porovnávaly efekty ( pokud se obsah tabulky rovná podzim tak sputit script podzim pokud se nerovná tak tak se ověří zda se obsah pole rovná zima pokud se rovná tak spustit script a pokud ne tak nespouštět žádný script

Jelikož sem v PHP začátečník tas sem narazil na probém už při zjištování obsahu pole
Hando
Profil
Ahoj.

A v čem je konkrétně problém?
Buďto můžeš mít v tabulce několik záznamů s příslušnými js kódy (což snad není moc prasárna - nevím) a příznak, zda je aktivován daný efekt a při vstupu na stránku si jen dotazem zkontroluješ, který záznam je aktivní a vložíš ho do stránky; anebo je mít v nějakých includovaných souborech a v databázi si místo kódu uchovávat link na každý soubor + příznak viz výše.

Administraci na takto primitivní operaci (výběr položky) by taky neměl být problém napsat, ovšem pokud ji chceš začlenit do php-fusion, to neporadím - neznám. :(

Otázka je, jestli tyhle efekty nepatří trendu let již uplynulých, na mě osobně to působilo spíš zbytečně rušivě...
serverteam.sk
Profil
no jde mi spíš o to aby to porovnávalo obsah pomocí if isset způsobem
if ["pole"] == podzim
{echo spustit script podzim
else echo if ["pole"] == zima
{echo spustit script zima ATD. samořejmě vím že je to prasárna ale pro zatím by to mohlo stačit

samozřejmě je tu i ta možnost „v databázi si místo kódu uchovávat link na každý soubor a příznak, zda je aktivován daný efekt a při vstupu na stránku si jen dotazem zkontroluješ“ ale o tomto způsobu nevím ani ň

přenesení do administrace je jednoduché je to includovaný soubor a v mysql databázi je uložen link na něj při kliknutí na odkaz si to zjistí adresu a do obsahu to includuje soubor (je to ta druhá možnost ale je to rozložené na cca 20 souborů

Po chvíli hledání na googlu asem našel porovnávací část kódu if($row['efekt'] !== "zima")
Ejdm7
Profil *
serverteam.sk:
Já bych to udělal tak, že bych si v databázi vytvořil tabulku efekto 1 sloupci, ten by se jmenoval taky klidně efekt a PHP by si při každém otevírání stránky sáhlo do databáze, zjistilo co za efekt má spustit. Mohlo by to vypadat asi takhle:
$vyber = mysql_query(SELECT * FROM `efekt`);
while ($vypis = mysql_fetch_array($zjisti)):
if ($vypis['efekt'] == "zima") {
echo "efekt zimy v Javascriptu";
include "odkaz_na_script_zimy.js"; //nebo použít odkaz na soubor
}
elseif ($vypis['efekt'] == "podzim") {
echo "efekt podzimu v Javascriptu";
include "odkaz_na_script_podzimu.js";
}
//další elseif pokud potřebuješ



V příspěvku [#4] mám špatně proměnnou u while nakonci, má tam být $vyber.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0