Autor Zpráva
rotorod
Profil *
dobrý den

na svych www strankach mám jeden textový odkaz na stažení pdf souboru. Chtěl jsem se zeptat, nevíte někdo jestli by šlo něco také udělat? že když kliknu na na to slovo, aby se otevřelo nějaké okno s textem (ktery bych podle situace měnil.....) a teprve po přečtění textu a kliknutí na OK nebo křížek nebo něco také, tak pak by se nabídla možnost na otevření toho pdf souboru.

šlo by něco také vymyslet, vykutit?

děkuji za informace co a jak.
mimochodec
Profil
Co znamená "možnost na otevření toho pdf souboru"? Když klikneš na odkaz míříco na pdf soubor, můžou nastat dvě věci. Buď se ten soubor otevře v prohlížeči, nebo se nabídne jeho stažení. Záleží to na nastavení prohlížeče, ty ze strany webu to můžeš poněkud ovlivnit, ale rozhodně jedno ani druhé spolehlivě nevynutíš. Chápu, že chceš tomuto předřadit ještě nějaký dialog. S tím určitě někdo poradí, jen varuju, že to, co bude po něm, nemáš pod kontrolou.
Tomáš123
Profil
rotorod:
Bez JS môžeš pracovať s hypertextovými odkazmi. Textový odkaz presmeruješ na tretiu stránku, kde potvrdenie presmeruje na súbor, ktorý chceš zobraziť. Výhodou je, že sa to zobrazí každému rovnako, aj keď bude JS vypnutý.

Pomocou PHP by šlo vyrobiť celkom flexibilný systém, ktorý by s nutnosťou potvrdenia otváral všetky odkazy splňujúce určité pravidlá.

Čo sa týka JS riešenia, na udalosť onclick môžeš vyvolať alert s požadovanou hláškou.
rotorod
Profil *
Tomáš123:
a vy by jste mi dokazal poradit jak na to přesně?
Tomáš123
Profil
rotorod:
a vy by jste mi dokazal poradit jak na to přesně?
Obávam sa, že presne nie... Skús sa ale inšpirovať tu na diskusii. Stlač „Citovat“ bez toho, aby si označil nejaký text. Je to to, čo chceš? Ak áno, pozri si zdrojový kód (bude to rýchlejšie ak použiješ nástroje pre vývojárov) a nájdi príslušný skript. Vidíš, ako je to zapísané v HTML. Skús podľa toho niečo vytvoriť. Ak ti niečo nebude fungovať, neboj sa opýtať, skúsenejší ti určite poradia. Ja sa v JavaScripte veľmi neorientujem.
Fisir
Profil
Reaguji na rotoroda:
Stačí využít atribut onclick, pomocí něho zrušit výchozí akci odkazu (tím pádem budou mít k obsahu přístup i uživatelé bez JS a roboti), zobrazit dialog a podle stisknutého tlačítka přejít buď na původní cíl odkazu, nebo nedělat nic a jenom dialog skrýt. Živá ukázka.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Fisira:
Metoda addEventListener neexistuje ve starších Explorerech. Proč nepoužít normální onclick?

Pokud na té tvé stránce kliknu na odkaz a pak zmáčknu Enter, vyrobí se druhý <div class="overlay">
Jaká je motivace pro nepoužití standardního confirmu?
rotorod
Profil *
chtěl jsem tam zakomponovat tento kod
    <a href="http://pdf" onclick="return confirm('Opravdu stáhnout?');">Stáhnout</a>

ale nějak mi to nejde a vyhazuje chyby. dokazali by jste mi poradit kde napsat do mého kodu co mám teď na stránkách ke stažení ten onclick s tím textem?
<div id="rodokmenlink"><?
        $dir = opendir("rodokmen"); 
        while($file = readdir($dir)) {
            if ($file == '.' or $file == '..') continue;
               $aktualizace = dbq("SELECT rodokmen_date FROM setup");
            echo '<a href="rodokmen/'.$file.'" target="_blank">RODOKMEN</a><br><span>(Poslední aktualizace: '.date('j. n. Y',strtotime($aktualizace[0]['rodokmen_date'])).')</span>';
        } 
        closedir($dir);
    ?></div>

děkuji Vám za pomoc
Hando
Profil
Zkrácená verze zápisu <?php, tedy <? bývá někde zakázána, opatrně s tím.

Jaké chyby to vyhazuje? Celý ten kód je takový... zajímavý. :)
dbq(...) se vzalo odkud? To je vlastní definovaná funkce?

Popravdě mi silně uniká smysl, proč proboha chtít od někoho potvrzení úmyslu stáhnout soubor, který již projevil tím, že klik na odkaz. Omyl se dá omezit třeba zvýrazněním, nebo umístěním do opticky a strukurálně odlišného prvku, ale vynucovat si od někoho další akci, to mně osobně přijde velmi otravné a upřímně mě to na všech stránkách se...štve.
rotorod
Profil *
jsou to soukromé a cílene stranky, takže smysl nesmysl - tohle tam potřebuji:-)
a už to mám

echo "<a href=\"rodokmen/".$file."\" target=\"_blank\" onclick=\"alert('text');\">RODOKMEN</a><br>";
 
    echo '<span>(Poslední aktualizace: '.date('j. n. Y',strtotime($aktualizace[0]['rodokmen_date'])).')</span>';
    }

takže díky
rotorod
Profil *
chtěl jsem se ještě zeptat,
dá se do tohoto kodu
echo "<a href=\"rodokmen/".$file."\" target=\"_blank\" onclick=\"alert('text');\">RODOKMEN</a><br>";
 
    echo '<span>(Poslední aktualizace: '.date('j. n. Y',strtotime($aktualizace[0]['rodokmen_date'])).')</span>';
    }
nějak nakombinovat sweetAlert? aby to nebylo klasicke prohližečové okno.? šlo by to? koukam zde, ale moc mi to nejde, když to nahradim misto slova alert. Asi to nebude jen tak? Ale chci zachovat, že navštěvnik když klikne na slovo RODOKMEN tak se mu objeví ten TEXT, a po potvrzení OK hoto přesměřuje tam kde je nastaveno.

děkuji
Hando
Profil
A máš správně přilinkované potřebné soubory, viz instalace?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0