Autor Zpráva
Slavek
Profil *
Potřeboval bych vkládat obsah iframem, který jako menu drží pri scrolování na místě. Ale štve mě, že když mu dám pozici "fixed", tak při zvětšování začne samozřejmě lézt do sebe z obsahem. Kdybych použil rámy, tak se to nestane, ale kromě toho, že jsou pasé, tak mají další nevýhody, pro mě je nejhorší, že se na ně nedá odkázat a nahoře mají furt stejnou adresu. No ale když tomu iframu dám zase pozition: absolute, tak se to bude rolovat spolu ze stránkou.

Neexistuje kompromisní řešení, prostě to fixnout jen pro to rolování nahoru, ale aby to při zvětšení textu do sebe nelezlo?

Potřebuju, aby to vypadalo nějak takto: www-01.ibm.com/support/knowledgecenter - nejprve jsem byl v šoku, že to mají ještě v rámech, ale vzhledem k tomu, jak to laguje, asi to je všechno scriptem... Tedy tak pomalé bych to nechtěl!
juriad
Profil
A víš, že použitím iframe si sice trochu pomůžeš, ale také se jedná o zastaralou technologii? Dnes se do stránky společné prvky (menu, hlavičky, patičky) vkládají přímo - těch pár bytů navíc v HTML je zanedbatelných.
Máš možnost použít nějaký serverový jazyk (PHP)? Pro začátek by ti stačil jeden příkaz a žádné takové problémy bys nemusel řešit.
Slavek
Profil *
Díky za odpověď, bohužel php ani nic podobného nemám, budou to takové spíš statické stránky ke čtení. Iframy jsou v html5 i s novými atributy. Tak jaképak zastaralé! Jestli mně s tím naštvete, tak to udělám rovnou v rámech! :)

Navíc by mně opravdu zajímalo, čistě teoreticky, i pro jiné případy to jádro mého dotazu: jako to udělat, aby to při zvětšení do sebe nelezlo, ale zároveň mohl zůstat fixed?... (viz úvodní příspěvek)! To by se mi hodilo i u jiných podobně napozicovaných prvků. Osobně se mi zdá, že taková možnost není.
Trejpa
Profil
Slavek:
jako to udělat, aby to při zvětšení do sebe nelezlo, ale zároveň mohl zůstat fixed?
Stačí bloku nastavit výšku a overflow: auto;

Na odkázané stránce skript dopočítává velikost bloků tak, aby výškově vyplnily celou stránku. Zřejmě se spouští až po načtením obsahu, takže trochu zdržuje.
Slavek
Profil *
Trejpa:
Tak to nevím, čemu to přesně pomůže, výšku mám nastavenou, ale stejně do toho ten obsah leze. Vyřešil jsem to marginem vlevo u obsahu v procentech, ale stejně nic moc... No ale díky za snahu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0