Autor Zpráva
Rodgers23
Profil
Ahoj.
Chci se zeptat...uživatelé mohou nahrát své profilové fotky, které se zobrazují např. ve fóru u každého příspěvku. Ale jak se dá udělat to, že když uživatel nemá žádnou fotku, tak bych místo ořezlého místa, kde by měla být jeho profilová fotka, potřeboval vložit např. nějaký png obrázek fotoaparátu, jak je to na jiných webech. Jak na to?
Taurus
Profil
Co tam nic nedávat dodatečně, ale rovnou všem zobrazit to samé pozadí s neutrálním obrázkem, přičemž u těch, který si fotku nastaví, tak ta obrázek překryje?
Rodgers23
Profil
To jsem zkoušel jako první věc, ale když jsem v css upravil pozadí (vložil jsem tam ten obrázek, když se žádný nenahraje), tak mi vadilo zobrazení v levém horním rohu takové roztrhané bílé stránky. Nevím jak líp to popsat :-). Pozadí tam bylo i s tou blbostí. Zkoušel jsem img obalit do dalšího divu a tam nahrát obrázek, ale dělá to furt to samé
Taurus
Profil
To je tipuju nenačtený obrázek... Nevím.
Keeehi
Profil
Rodgers23:
Jak teď vypadá kód pro vypsání toho uživatelova obrázku. Nemělo by být těžké tam na to přidat podmínku.

Taurus:
Co tam nic nedávat dodatečně, ale rovnou všem zobrazit to samé pozadí s neutrálním obrázkem, přičemž u těch, který si fotku nastaví, tak ta obrázek překryje?
Zbytečné tahání dat a http request, pokud fotka existuje. V případě správného kešování by to nebylo až tak strašné ale proč to neudělat pořádně?
Taurus
Profil
Keeehi:
To je možné a chápu to, pokud chce být někdo precizní. I tak si myslím, že jde o banalitu, přestože sám rád řeším co nejpřijatelnější datová řešení.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0