Autor Zpráva
Slavek
Profil *
Ahoj, potřebuju udělat zvláštní odkaz (a stejný nadpis), kdy část je vlevo, část vpravo. V tabulce to není problém - asi takto: Živá ukázka

Všimněte si, že to při zmenšení/zvětšení nikam nepřetýká, ale hezky se zalomí, Kat. č. se drží stále vertikálně uprostřed příslušného řádku, podle toho, kolikrát se zalomil - takto to potřebuju...

Mám ale problém, že bych chtěl, aby ten odkaz při najetí myší zahrnoval (jakože zaktivnil) celý řádek, tedy i to Kat. č. - tak, jako je teď jen ta jedna buňka! A to asi v tabulce nejde udělat. (Už se tu něco podobného řešilo.)

Tak jsem to zkoušel napozicovat bez ní, jen v CSS, ale nedaří se mi to. Zdůrazňuji, že by to mělo být přesně takové, tedy že to, co je vpravo, by při zvětšení písma/stránky nemělo nikam přetékat, nikam odskakovat - a hlavně by se mělo držet uprostřed, rozdělí-li se levá část na více řádků!

Takže buď nasimulovat v CSS tabulku, kde je odkazem celý text, a nebo poradit, jak udělat v tabulce, aby při najetí myší se zaktivoval celý ten řádek - to bych rád! Předem dík.
Tomáš123
Profil
Slavek:
Podarilo sa mi toto. Keďže odkazu aj tak nastavuješ display: block, previazal som všetky udalosti priamo s bunkou tabuľky <td> (keďže selektor ktorý pracuje s rodičom na základe dcérskeho prvku ešte neexistuje - teda pokiaľ viem). S odkazom by sa dalo pracovať, ak by obaľoval celú bunku tabuľky, ale nič sa mi nepodarilo. Neviem, či to nefunguje preto, lebo má editor problém s odkazom priamo v tabuľke, alebo mi ušla nejaká základná súvislosť, kvôli ktorej mi nejde žiadny selektor (ak tak ma niekto poučte, čo robím zle).

Simulovanie tabuľky a jej presných vlastností pomocou CSS asi tak dobre nejde. Ale vlastne s tým veľa skúseností nemám, takže možno kalmem.
Trejpa
Profil
Slavek:
K simulaci tabulky slouží CSS hodnoty vlastnosti display začínající na table: příklad. Sám bych ale použil normální tabulku, třeba doplněnou podle prvního příkladu Tomáše 123.

Tomáš123:
alebo mi ušla nejaká základná súvislosť, kvôli ktorej mi nejde žiadny selektor (ak tak ma niekto poučte, čo robím zle).
Editor i prohlížeče fungují správně. Je to základní vlastnost HTML, chceš-li, definované pravidlo ve specifikaci, kterým se prohlížeče řídí.
Přímo v elementu tabulky se můžou vyskytovat jen elementy TBODY, THEAD, TFOOT (a dále CAPTION, COLGROUP, COL). V nich se mohou vyskytovat jen elementy řádků tabulek TR. V nich se mohou vyskytovat jen buňky tabulek TD, TH. Další jiné elementy mohou tabulku buď obalovat nebo být až uvnitř v buňce.
Keeehi
Profil
Nejsem si úplně jíst kompatibilitou ale mě funguje
tr:hover {
    background: red;
}
Trejpa
Profil
Keeehi:
Funguje od Internet Exploreru 6. Jak to Slavkovi pomůže? Chce odkaz přes šířku tabulky, ne měnit barvu řádku.
Tomáš123
Profil
Trejpa:
Ďakujem za objasnenie.

Slavek:
Príklad, ktorý sem dal Trejpa obaľuje odkazom všetky položky. Ak by si takúto štruktúru nechcel, mohla by sa ti hodiť upravená verzia, s vymenenými prvkami. Prípadne ďalšia verzia so selektorom vyvolávajúcim akciu iba v prípade, že sa nájde na prvú bunku riadku.

Teraz si nie som istý, ktoré z riešení je požadované. Nadpis hovorí za Trejpovo riešenie, časť vety: „a nebo poradit, jak udělat v tabulce, aby při najetí myší se zaktivoval celý ten řádek“, sa mi zas zdá na riešenie so zložitým selektorom.
juriad
Profil
Je nějaký důvod nenahradit si celou tabulku za svoji? Živá ukázka
Podle toho, co jsem našel, je to funkční od IE8.
Trejpa
Profil
juriad:
Viz [#3].
Keeehi
Profil
Trejpa:
Jak to Slavkovi pomůže? Chce odkaz přes šířku tabulky, ne měnit barvu řádku.
Řídil jsem se tou tučnou částí v prvním příspěvku. "Jakože zaktivnit" pokládám za změnu barvy pozadí.
Ale není problém udělat odkaz i z druhé buňky. Živá ukázka
Slavek
Profil *
Díky všem za odpovědi! Tak ono to nakonec víceméně půjde oběma způsoby, což mě inspirovalo k řešení ještě jiného problémi... :)

Za tenhle můj dotaz mohla především moje katastrofální hloupost, pro kterou mám ale omluvu: asi před rokem jsem viděl nějakej příklad, kde se kdosi strašlivě složitě poukoušel imitovat tabulku pomocí nějakého obtékání divů asi stokrát různě zanořených, v CSS. A nakonec to bylo na dvě věci, rozpadalo se to atd. A já z toho získal dojem, že CSS tabulky neumí (a když, tak příšerně komplikovaně), uložil jsem si to kamsi do podvědomí a dále každý náznak opaku ignoroval... Tady je vidět, jak špatné příklady svádějí na scestí. Díky za opravu světonázoru!
Bubák
Profil
Slavek:
se kdosi strašlivě složitě poukoušel imitovat tabulku pomocí nějakého obtékání divů asi stokrát různě zanořených
Pravděpodobně šlo o řešení z doby, kdy se používal IE7 (nebo z doby ještě starší, kdy se používal IE6), který tabulkové hodnoty display neuměl.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0